DĖMESIO! Nuo š.m. vasario 1 d. galite užsisakyti nuotolines kultūros paso paslaugas, vadovaujantis LR vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. Nr. 1226 nutarimu „Dėl karantino Lietuvos respublikos teritorijoje paskelbimo“ 2.2.9.3 papunkčiu neformalusis vaikų švietimas vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas“.

„Archeologinis kostiumas ir virvučių vijimas akmenukais“

Renginio informacija
Kategorijos: Kultūros paveldas
Skirta klasėms: 1-4
Kaina mokiniui: 1 EUR
Renginio trukmė: 45 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 10 - 30
Organizatorius
Šiaulių "Aušros" muziejus
t.grigas@ausrosmuziejus.lt
8 41 524386
Renginio adresai:
  • Šiaulių m. sav. Šiauliai Vytauto g. 116
Aprašymas

Edukacinis užsiėmimas „Archeologinis kostiumas ir virvučių vijimas akmenukais" vyksta archeologijos ekspozicijoje „Šiaulių krašto praeitis nuo seniausių laikų iki XVII amžiaus“. Archeologų svarbiausias darbo aspektas yra ne iškasti senovinius artefaktus, o iš jų bandyti rekonstruoti praeities vaizdą: žmonių gyvenseną, buitį, jų veiklą bei išvaizdą. Daugiausia duomenų apie žmonių aprangą archeologai gauna tyrinėdami palaidojimo vietas, mat pagal senovės baltų tikėjimą buvo priimta žmogų laidoti su visais jo asmeniniais daiktais. Iš to netgi galime spręsti apie žmogaus profesiją ir jo socialinę padėtį. Išlikusias aprangos detales restauruojame, darome kopijas, o sunykusias organines medžiagas (patį drabužį) atkuriame naudodami kitus metodus: istorinę, etnografinę medžiagą. Demonstruojant rekonstruotą archeologinį kostiumą ir jo detales viskas (išskyrus pavojingus daiktus) duodama paliesti, pačiupinėti ir net pasimatuoti patiems. Visų pirma tai medžiagos, iš kurių priešistorėje gamintas drabužis: kailis, oda, vilnonis ir lininis audinys. Pristatoma, kokie būna vyriški ir moteriški drabužiai, kokia avalynė. Tada pereinama prie senovinių papuošalų: įvairūs karoliai, talismanai, žalvarinės segės, smeigtukai, apyrankės ir kiti puošybos elementai. Kaip neatsiejama archeologinio kostiumo dalis demonstruojami moters darbo įrankiai, taip pat mūsų protėvių ginklai. Edukatorius parodo, kaip senovėje užkurdavo ugnį naudojant skiltuvą ir titnagą, drąsiausi gali pabandyti įskelti žiežirbą patys. Praktinėje edukacinio užsiėmimo dalyje mokiniai kviečiami susiskirstyti po du. Virvę pinti reikia dviese. Vėliau ji būna padalinta pusiau abiems dalyviams. Tai senovinis virvės pynimo būdas su akmenukais, pririštais kaip svareliai virvės gale. Virvė gaminama iš spalvotų vilnonių siūlų, taigi vaikai noriai nešioja pačių nusipintą virvutę kaip apyrankę ant riešo.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Vadovaujantis LR vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. Nr. 1226 nutarimu „Dėl karantino Lietuvos respublikos teritorijoje paskelbimo“ 2.2.9.3 papunkčiu neformalusis vaikų švietimas vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti