Kultūros paso sistema veikia, mokyklos gali vykdyti užsakymus

Margučio magija (marginimas augaliniais dažais)

Renginio informacija
Kategorijos: Kultūros paveldas,Etninė kultūra
Skirta klasėms: 1-12
Kaina mokiniui: 2 EUR
Renginio trukmė: 90 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 10 - 25
Organizatorius
Marijampolės kraštotyros muziejus
markrmuziejus@gmail.com
8 343 54575
Paslaugų teikėjo pastaba: Dėl galimybės pasirinkti kitą marginimo būdą prašome kreiptis į muziejų nurodytu telefonu arba elektroniniu paštu.
Aprašymas

Margučių marginimas augalų atspaudais yra nesena, tik XX a. pradžioje kilusi ir vis dar populiarumo neprarandanti tradicija, tačiau tik nedaugelis margučius dažo natūraliais, iš įvairių augalų pasigamintais dažais. Šiame edukaciniame užsiėmime apjungtos 2 margučių marginimo tradicijos - marginimas augalo atspaudo technika ir dažymas natūraliais, augaliniais dažais. Pradedama nuo praktinės veiklos, kai kiekvienas dalyvis mokosi teisingai užkloti kiaušinio paviršių augalų šakelėmis, sėklomis, žiedais, įvynioti į audinį ir apsukti siūlu, tam, kad išgauti aiškesnį ir gražesnį augalo atspaudą. Taip paruošti kiaušiniai dažomi muziejuje pagamintuose juodalksnio žievės dažuose. Belaukiant kol margučiai įgaus spalvą aptarsime kokiais augalais dažydavo ir kokias spalvas išgaudavo senoliai; mokysimės kaip pasiruošti augalinį nuovirą, kokias medžiagas naudoti papildomai; kuo skiriasi ištrauka, nuoviras ir rauginimas ir daug kitų įdomybių. Vyresnių klasių dalyviai bus supažindinami su muziejuje darytu eksperimentu, išbandant teoriškai aprašytus ar iš senelių išgirstus dažymo natūraliais dažais būdus. Po to visi persikelsime į ekspoziciją, kur eksponuojami tradiciniai margučiai, aptariami marginimo būdai, dalyviai pabando juos atpažinti, suteikiama teorinė informacija apie margučio paskirtį, raštų ir spalvų simboliką, kompoziciją. Paskutinis etapas – margučių perkėlimas iš mirkalo į šaltą vandenį ir išvyniojimas, kai pamatomas darbo rezultatas.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti