Kultūros paso renginiai atšaukiami visam karantino laikotarpiui

Edukacinis užsiėmimas „Rugio šiaudo spindesys“

Renginio informacija
Kategorijos: Etninė kultūra
Skirta klasėms: 1-6
Kaina mokiniui: 3 EUR
Renginio trukmė: 70 min.
Plačiau: www.ziezmariukc.lt
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 8 - 24
Organizatorius
Žiežmarių kultūros centras
info@ziezmariukc.lt
+370 699 14521
Paslaugų teikėjo pastaba: Edukaciją galime surengti ir kitu laiku, ar kitomis dienomis, pagal mokyklų poreikį, prieš tai, iš anksto suderinus su edukacinio užsiėmimo organizatoriais.
Aprašymas

Šiaudiniais sodais ir mažesniais šiaudinukais puošdavo namus per dvi didžiąsias metų šventes: Kalėdas ir Velykas. Šiaudelių archeologinių radinių nerandama, bet manoma, kad šiaudiniams dirbiniams jau daugiau nei šimtas metų. Nedideliais šiaudelių dirbiniais puošiama Kalėdinė eglutė, per Velykas į šiaudinius paukštelius įdedamas margutis. Užsiėmimas susideda iš dviejų dalių – teorinės ir praktinės. Užsiėmimo metu sertifikuota amatininkė dalyvius supažindins su šiaudinių sodų, žaisliukų rišimo amatu, papročiais bei panaudojimo tradicija, parodys pavyzdžius, kuriuos vaikai galės imti į rankas, liesti, Papasakos kokie sodai prieš karą buvo rišami Kaišiadorių krašte, kokie visoje Lietuvoje. Rodys palyginamuosius pavyzdžius skaidrėse, Liaudies meno knygoje. Praktinėje dalyje kiekvienas dalyvis riš šiaudinį namelį (reketuką), iš kurio galima surišti net visą sodą (greičiausiai dirbantys galės pamėginti spėti suverti sodą iš keleto namelių). Taip pat vers šiaudinę girliandą, saulutę, šiaudinius angeliukus. Užsiėmimo pabaigoje bendra paroda, aptarimas ir bendra nuotrauka, atsisveikinimas.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti