Žvakių liejimas

Renginio informacija
Kategorijos: Etninė kultūra
Skirta klasėms: 1-12
Kaina mokiniui: 2 EUR
Renginio trukmė: 45 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 10 - 20
Organizatorius
Rokiškio krašto muziejus
edukacija@muziejus.rokiskyje.lt
+370 615 44586
Paslaugų teikėjo pastaba: Jei kalendoriuje nurodytas laikas Jums netinkamas, prašome susisiekti su mumis nurodytu telefonu arba elektroniniu paštu dėl galimybės organizuoti programą Jums patogiu metu.
Aprašymas

Edukacija „Žvakių liejimas“ – tai veikla, kuri teikia relaksuojantį poveikį, nektaro ir pikio kvapas žmogų ramina, jis užmiršta nerimą, jaudulį ir tik jaučia didelį malonumo jausmą uosdamas svaiginančiai kvepiančius medaus korius, vašką. Nuo senų laikų žinomas bitininkystės amatas – žvakių liejimas. Su vaško žvake eidavo tuoktis, vaško žvakelės liepsna palydėdavo amžinybėn. Nors žvakė senovėje buvo nepakeičiamas šviesos šaltinis, šiuo amatu vertėsi nedaugelis. Ir tai greičiau buvo ne verslas, o pomėgis. Žvakių liejikų buvo mažai, tačiau žvakės visada turėjo paklausą ir vertę. Edukacinio užsiėmimo metu moksleiviai sužinos daug naudingos informacijos apie bites ir jų gyvenimą, susipažins su bitininko inventoriumi, taip pat savo rankomis nusilies tikro vaško žvakę. Vaikai turės galimybę prisiliesti prie tikro vaško, stebėti, kaip jis kaitinamas skystėja, kaip užpylus ant dagties sustingsta ir per 45 min. tampa žvake. Moksleiviams bus sudarytos sąlygos veikti savarankiškai (patys galės pilti vašką ant žvakių) ir mokytis iš kitų (visi sėdės ratu, todėl puikiai matys draugus, ką jie daro). Moksleiviai bus skatinami siekti rezultato kaip viena komanda, įveikti sunkumus, ugdyti mąstymo įgūdžius, reikšti nuomonę, mokysis kūrybiškumo.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti