Atnaujintas Kultūros paso paslaugų teikimas. Paslaugų teikėjai ir mokyklos siūlydami ir užsakydamos paslaugas turi vadovautis Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimais. VISA info paskelbta DUK ir paslaugos teikėjų, mokyklos koordinatorių paskyrose.

Edukacinė programa „Bitės liemuo, lino gelmuo

Renginio informacija
Kategorijos: Etninė kultūra
Skirta klasėms: 5-8
Kaina mokiniui: 3 EUR
Renginio trukmė: 100 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 20 - 25
Organizatorius
Jonavos rajono savivaldybės kultūros centro krašto muziejus
jonavosmuziejus@gmail.com
+370 601 20070
Renginio adresai:
  • Jonavos r. sav. Jonava J. Basanavičiaus g. 3
Aprašymas

Užsiėmimo dalyviai supažindinami su bitininkystės verslu, bendruomeniniu Lietuvos kaimo papročiu – bičiulyste. Pristatoma drevinės bitininkystės raida, avilių rūšys: kelminiai, šiaudiniai, rėminiai aviliai. Užsiėmimo dalyviai supažindinami su bičių šeimos struktūra, jos narių funkcijomis, gyvensena, bičių motinėlių spalviniu žymėjimu. Demonstruojama video medžiaga apie bites: bičių motinėlę, bites darbininkes ir tranus. Tyrinėjami bičių produktai: žiedadulkės, bičių pikis, bičių duonelė, vaškas, medus. Mokiniams duodama paragauti kažkurio bičių produkto: žiedadulkių ar bičių duonelės, spėjami jų pavadinimai, akcentuojama jų nauda žmogui. Moksleiviai supažindinami su tradicinės kultūros apšvietimo priemonėmis: demonstruojamas žibinčius, žibalinės lempos, žibintai, žvakės. Išryškinamos apeiginės žvakių funkcijos. Didesnis dėmesys skiriamas diskusijai apie apie bičių svarbą žmonijai, apie žmogaus vykdomą veiklą ir jos padarinius vabzdžiams: naudojamų chemikalų žalą bitėms, jų poveikį reprodukcinei, bičių nervų sistemoms.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti