Kultūros paso sistema veikia, mokyklos gali vykdyti užsakymus

„Vaško kumelaitė, lino uodegaitė“

Renginio informacija
Kategorijos: Etninė kultūra
Skirta klasėms: 5-12
Kaina mokiniui: 2 EUR
Renginio trukmė: 45 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 10 - 30
Organizatorius
Rokiškio krašto muziejus
kriaunumuziejus@gmail.com
8 458 41718
Renginio adresai:
  • Rokiškio r. sav. Kriaunos Sartų g. 12
Paslaugų teikėjo pastaba: PROGRAMA SKIRTA 5-8 kl. MOKINIAMS. Norint registruoti 1-4 kl. mokinius, prašome rinktis to paties pavadinimo programą, skirtą šiai amžiaus grupei. PROGRAMA VYKSTA TIK KRIAUNŲ MUZIEJUJE!
Aprašymas

Edukacinė programa "Vaško kumelaitė, lino uodegaitė"(žvakės atsiradimo istorija ir kitos apšvietimo priemonės iki XX a. vidurio) vyksta Rokiškio krašto muziejaus Etnografijos skyriuje(Kriaunų k.). Kriaunose lankytojų laukia pažintis su senaisiais amatais, amatininkų įrankiais, kaimo išradėjų pagamintais prietaisais ūkio darbams ir buičiai. Erdviose muziejaus patalpose įrengtas XX a. pradžios kaimo trobos interjeras. Mokiniai susipažins su apšvietimo priemonėmis naudotomis iki XX a. vidurio(lajine, aliejine lempelėmis, deglais, žibinčiais su balanomis, spingsulėmis, žibalinėmis lempomis, liktarnomis), jų veikimo principais, kokios apšvietimo priemonės buvo savame krašte ir pasaulyje, kaip jos tobulėjo ir vystėsi. Sužinos populiariausios apšvietimo priemonės -žvakės-atsiradimo istoriją, jos reikšmę krikščionių tikėjime, sakralinėse apeigose. Gaus patarimų, kokių spalvų ir formų žvakes pasirinkti, kokios sveikesnės ir kaip taisyklingai jas deginti. Vyresniųjų klasių mokiniai sužinos kaip seniau buvo daromas degutas, kas pirmieji išgavo žibalą, kaip jis gaminamas. Programos metu dalyviai iš lininio siūlo pasidarys dagtį ir iš vaško lakšto patinkančios formos žvakę.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti