„Išradimas, pakeitęs gyvenimą – elektra“

Renginio informacija
Kategorijos: Kita
Skirta klasėms: 2-4
Kaina mokiniui: 6 EUR
Renginio trukmė: 75 min.
Plačiau: www.giliukolab.lt
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 20 - 30
Organizatorius
„Giliuko“ laboratorija
giliukolab@gmail.com
+370 606 39186
Paslaugų teikėjo pastaba: Mažiausias pamokų skaičius - 2 pamokos vienoje mokykloje. Kiekviena edukacija derinama individualiai: data, pamokų pradžios laikas, tad prieš rezervuojant laiką, būtina susisiekti telefonu.
Aprašymas

Veiklos aprašymas: Šiais laikais negalime įsivaizduoti gyvenimo be šviesos ir elektros. Bet gilioje senovėje mūsų žmonės be to įsiversdavo. Lempa, šviesa, elektra buvo už jų mąstymo ribų. Edukacijos metu mokiniai susipažins su elektros istorija, apšvietimo evoliucija. Sužinos kaip žmonės gyveno iki elektros išradimo, kokiais būdais šviesdavosi, kaip keitėsi apšvietimo išradimai. Bus ugdomas kritinis mąstymas, nes turės palyginti senovėje naudojamą apšvietimą su šių laikų apšvietimu. Taip pat ugdomas techninės, kūrybinės ir meninės kompetencijos, nes užsiėmimo metu pagamins robotuko modelį ir sujungs elektros grandinę su LED lempute. Pažintinė dalis: teorinės dalies metu mokiniams bus parodyta vaizdinė medžiaga apie elektrą ir apšvietimą. Pateiktos interaktyvios kritinio mąstymo užduotys ir klausimai. Kūrybinė veikla: iš skirtingo tipo medžiagų sukonstruos robotuko modelį. Praktinė mokslinė veikla: modelyje sujungs elektros grandinę, taip kad ji veiktų ir įsižiebtų LED lemputė. Tikslas - susipažinti su elektros istorija, apšvietimo evoliucija, raida ir palyginti senųjų ir šių laikų elektros apšvietimą. Sužinoti, kaip atsiradus elektrai ir apšvietimui keitėsi kultūrinis žmonių gyvenimas. Uždaviniai: 1. Supažindinti su apšvietimu ir palyginti senovinius apšvietimo būdus su šiuolaikiniais. 2. Ugdyti techninius, konstrukcinius, kūrybinius ir meninius įgūdžius, bei gilinti į istorijos, fizikos kultūros pažinimą. 3. Padėti mokiniams suprasti, kaip vyko technikos kultūros pažanga. 4. Sukurti robotuko modelį ir sujungti elektros grandinę su LED lempute. Metodai: demonstravimas, pasakojimas, individuali pagalba, viktorina, minčių šturmas. Priemonės: spalvotas popierius, LED lemputė, elektrai laidi juostelė, baterija, medinė plokštelė, klijai. Rezultatai: sukonstravę robotuką ir sujungę elektros grandinę galės paaiškinti, kaip ji veikia. Kiekvienas vaikas pasigamins robotuką su šviečiančia antena.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .
Paslauga vyksta tik paslaugos gavėjo įstaigoje (išvažiuojamoji)

Grįžti