Atnaujintas Kultūros paso paslaugų teikimas. Paslaugų teikėjai ir mokyklos siūlydami ir užsakydamos paslaugas turi vadovautis Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimais. VISA info paskelbta DUK ir paslaugos teikėjų, mokyklos koordinatorių paskyrose.

„Senieji matų vienetai“

Renginio informacija
Kategorijos: Etninė kultūra
Skirta klasėms: 5-8
Kaina mokiniui: 1 EUR
Renginio trukmė: 45 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 10 - 30
Organizatorius
Rokiškio krašto muziejus
edukacija@muziejus.rokiskyje.lt
+370 615 44586
Renginio adresai:
  • Rokiškio r. sav. Rokiškis Tyzenhauzų g. 5
Paslaugų teikėjo pastaba: Jei kalendoriuje nurodytas laikas Jums netinkamas, prašome susisiekti su mumis nurodytu telefonu arba elektroniniu paštu dėl galimybės organizuoti programą Jums patogiu metu.
Aprašymas

Edukcinio užsiėmimo „Senieji matų vienetai“ tikslas – papildyti matematikos žinias istoriniu, etnografiniu, kalbiniu aspektais, suteikti praktinių įgūdžių taikant senuosius matus mūsų buityje. Šis edukacinis užsiėmimas vyksta muziejaus edukacinėje klasėje. Muziejaus etnografijos rinkinyje saugomi senieji matai yra pristatomi edukacijos dalyviams. Vienas iš programos uždavinių – trumpai pristatyti matų raidą, kitimą ir įvairovę. Pažintis su matų istorija pradedama nuo archajiškiausių antropologinių vienetų, įtraukiant kiekvieną dalyvį parodyti colį, plaštaką, žiupsnelį ir t.t. Trečias uždavinys – pažintis su muziejaus eksponatais, kurie yra tam tikri matai. Pristatomi gorčiai, pinti iš šiaudų, gaminti iš tošies, žalvario. Dalyviams atskleidžiamos tūrio matų vertės, lyginant su šiuolaikine matavimo sistema. Yra galimybė pamatyti unikalų eksponatą arklio ūgiui matuoti, naudotą I-ojo pasaulinio karo metais. Naudojantis įvairiais matų vienetais siūlome mokiniams sukurti prisistatymą: pvz., „Mano ūgis mažesnis už sieksnį, sveriu tris pūdus ir t.t.“ Sunkesnis išbandymas - naudojantis muziejuje saugomais aritmetikos uždavinynais (išleistais 1921 m., 1922 m.) atlikti pateiktas užduotis. Tai puiki galimybė mokiniams taikyti turimas aritmetines žinias, lyginti ir kritiškai vertinti šių dienų matematikos vadovėlius ir tarpukario mokymo priemones.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti