Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kviečia kultūros ir meno įstaigas, menininkus ir kultūros edukatorius teikti paraiškas kultūros paso paslaugų, skirtų visų klasių mokiniams, atrankai. Paraiškų teikimo terminas 2020 06 15 – 2020 06 29 (iki 18:00 val.). Paslaugų teikėjai, kurie jau yra paraiškas teikę, naujas paraiškas turi teikti tik per savo paskyras.

Edukacinė programa „Aš turėjau žirgužėlį“

Renginio informacija
Kategorijos: Kultūros paveldas,Etninė kultūra
Skirta klasėms: 1-12
Kaina mokiniui: 3 EUR
Renginio trukmė: 60 min.
Plačiau: www.zdm.lt
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 10 - 30
Organizatorius
Žemaičių dailės muziejus
zd.muziejus@gmail.com
8 448 52492
Renginio adresai:
  • Plungės r. sav. Plungė Parko g. 1
  • Plungės r. sav. Plungė Parko g. 1
  • Plungės r. sav. Plungė Parko g. 1
Aprašymas

Ar žinote, kur arklio gimtinė ir kas jo protėviai, kada ir kaip jie mūsų žemes pasiekė, kokios kalendorinės šventės skirtos apeigoms su arkliais? Kodėl lietuviai nuo seno labai vertino arklį – ašvieniu vadino? Kodėl šiandien žirgas lietuvių heraldikoje yra svarbiausias ženklas? Atsakymus lengviau surasite, kai muziejininkė supažindins su eksponatais, kuriuose aptinkama arklio simbolika, su tautosakos paveldu. Sužinosite, kad 1883 m. kovo 13 d. Plungėje, Mykolo Oginskio dvare, įsteigtas pirmasis žemaitukų žirgynas, kurio tikslas buvo atgaivinti ir populiarinti šią žirgų veislę. Oginskių auginti žemaitukai buvo vadinami tik lietuviškais vardais: Muzikantas, Debesis, Žaiba, Dudelė, Cigonikė. Mažiausieji užsiėmimų dalyviai galės spalvinti „bėrius“, „obuolmušius“, „šyvius“, „keršius“, rinkti žirgo dėlionę. Vyresniems moksleiviams pasiūlysime išspręsti rebusą, sukurti knygai skirtuką-žirgelį. Patarlė skelbia: veltui ir arklys arklio nekaso, taigi maži ir dideli, apsilankę muziejuje, gaus po laimės pasagėlę.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginius galima rezervuoti vykstančius tik iki birželio 31 d.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti