„Druskos kelias: nuo seniausių iki šių laikų“

Renginio informacija
Kategorijos: Kultūros paveldas,Kita
Skirta klasėms: 1-4
Kaina mokiniui: 5 EUR
Renginio trukmė: 75 min.
Plačiau: www.giliukolab.lt
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 20 - 30
Organizatorius
„Giliuko“ laboratorija
giliukolab@gmail.com
+370 606 39186
Paslaugų teikėjo pastaba: Mažiausias pamokų skaičius - 2 pamokos vienoje mokykloje. Kiekviena edukacija derinama individualiai: data, pamokų pradžios laikas, tad prieš rezervuojant laiką, būtina susisiekti telefonu.
Aprašymas

Veiklos aprašymas: Šiandien be druskos daugelis neįsivaizduoja savo maisto raciono. Tačiau šis maisto produktas, dabar tekainuojantis centus, kažkada buvo prabangos prekė. Jos istorija prilygsta žmonijos istorijai. Homeras savo „Odisėjoje“ druską pavadino dieviška. Druska – tai dviejų cheminių elementų – natrio ir chloro išgryninta forma – junginys. Kristalinė medžiaga. Smulkinti druskos kristalai atspindi šviesą ir atrodo tarsi balti. Edukacijos metu mokiniai sužinos apie druskos istoriją, ištirs jos savybes, pagamins spalvotą druską ir suvenyrą iš jos. Pažintinė dalis: teorinės dalies metu mokiniams bus parodyta vaizdinė medžiaga apie druskos istoriją, pateiktos interaktyvios kritinio mąstymo užduotys ir klausimai. Mokslinė veikla: vaikai atliks keletą bandymų druskos savybėms ištirti. Kūrybinė veikla: spalvotomis kreidelėmis nudažys druską ir pasigamins suvenyrą. Tikslas - susipažinti su druskos atsiradimo istorija ir ištirti šios medžiagos savybes. Sužinoti druskos panaudojimą buityje, pramonėje ir kitose srityse. Uždaviniai: 1. Ugdyti kūrybinius ir meninius įgūdžius, bei gilintis į istorijos kultūros pažinimą. 2. Padėti mokiniams suprasti, kaip keitėsi žmonių kultūra ir suvokimas. 3. Nudažyti druską ir pasigaminti suvenyrą. Metodai: demonstravimas, pasakojimas, individuali pagalba, minčių šturmas, eksperimentas. Priemonės: dekoratyvinis buteliukas, druska, spalvotos kreidelės, matavimo indeliai, vanduo, šaukštelis.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .
Paslauga vyksta tik paslaugos gavėjo įstaigoje (išvažiuojamoji)

Grįžti