„Darbščios rankelės – margos juostelės“ (5–12 klasėms)

Renginio informacija
Kategorijos: Kultūros paveldas,Etninė kultūra
Skirta klasėms: 5-12
Kaina mokiniui: 2 EUR
Renginio trukmė: 90 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 10 - 25
Organizatorius
Marijampolės kraštotyros muziejus
markrmuziejus@gmail.com
8 343 54575
Paslaugų teikėjo pastaba: Dėl galimybės pasirinkti jums tinkantį edukacinio užsiėmimo laiką arba pakeisti temą prašome kreiptis į muziejų nurodytu telefonu arba elektroniniu paštu.
Aprašymas

Juostos - viena tradiciškiausių ir puošniausių lietuvių tradicinės tekstilės rūšių, kurias pažinsite įtraukiančio ir dinamiško edukacinio užsiėmimo metu. Edukacinį užsiėmimą sudaro pažintinė ir praktinė dalys. Pažintinė dalis vyksta muziejaus etnografinėje ekspozicijoje tarp autentiškų ir intriguojančių muziejuje saugomų kultūros objektų. Šioje dalyje aptariame juostų audimo tradicijas, istorinį ir kultūrinį šio amato kontekstą Lietuvoje ir pasaulyje. Stebėdami eksponuojamas juosteles atkreipiame dėmesį į juostos, kaip audinio specifiką, Suvalkijos regionui būdingą koloritą, raštus. Siekiant gilesnio supratimo apie skirtingas juostų rūšis, audimo būdus ir įrankius pasitelkiame papildomas vizualines ir liečiamas priemones, tyrinėjame juostelių ir audimo įrankių pavyzdžius. Visą grupę įtraukiančios diskusijos metu aiškinamės amato pažinimo, išsaugojimo svarbą ir galimybes jį kūrybiškai pritaikyti šiais laikais. Praktinė audimo dalis vyksta edukacinėje klasėje. 5 - 12 klasių mokiniai išmoks vieno iš tradicinio audimo būdų - beraščių juostelių audimo kietais: išsirinkti ir suderinti spalvas, pasirinkti raštą, susiverti siūlus į skietelį ir austi. Edukacinio užsiėmimo turinys yra adaptuojamas pagal dalyvių amžių bei galimybes. Vyresnių klasių mokiniai greičiau perpranta audimo technologiją, taigi didesnis dėmesys tenka audžiamos juostelės kokybei, spalvų derinimui ir norimo rašto kūrimui. Užsiėmimo pabaigoje kiekvienas dalyvis pasipuošia savo rankų darbo juostele.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti