Atnaujintas Kultūros paso paslaugų teikimas. Paslaugų teikėjai ir mokyklos siūlydami ir užsakydamos paslaugas turi vadovautis Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimais. VISA info paskelbta DUK ir paslaugos teikėjų, mokyklos koordinatorių paskyrose.

Edukacinė pamoka „Klaipėdos krašto mokyklos“

Renginio informacija
Kategorijos: Kultūros paveldas
Skirta klasėms: 1-8
Kaina mokiniui: 2 EUR
Renginio trukmė: 45 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 10 - 25
Organizatorius
Šilutės Hugo Šojaus muziejus
ekskursijos@silutesmuziejus.lt
8 441 62207
Aprašymas

Klaipėdos krašto lietuviai su žemaitišku atkaklumu visą laiką kovojo prieš vokiečių vykdomą nutautinimo politiką. Tam jie sumaniai panaudojo plačią ir įvairiapusę švietėjišką veiklą, mokyklas, kultūros įstaigas, įvairias sąjungas bei organizacijas, parodydami daug sumanumo ir išradingumo, tautinį sąmoningumą, atkakliai gynė savo tėvų ir protėvių gimtą kalbą, papročius ir tradicijas. Pravartu bent trumpam žvilgtelėti į šio krašto praeitį, nes visą laiką vyko kova ne tik už savų teritorijų išsaugojimą, bet ir už ten gyvenančių žmonių likimą. Prūsijoje, kurios dalimi buvo ir Mažoji Lietuva, švietimui buvo skiriama ypatingai daug dėmesio. Šilokarčemos, Žibų ir Verdainės gyvenvietėse per visą jų gyvavimo laikotarpį buvo įkurta ne viena mokykla. Iš šaltinių žinomas mokyklas susieti su konkrečiais miesto pastatais lengviau nuo XX a. pr. Šiuo metu Šilutėje galima apžiūrėti keturis istorinius pastatus, kuriuose yra veikusios mokyklos: nuo XIX a. II p. žinoma Liaudies mokykla, ūkio mokykla, atidaryta 1897 m., 1864 m. įkurta Berniukų mokykla, vėliau virtusi Herderio aukštesniąja mokykla, 1927 m. pradėjusi veikti Vydūno lietuviška mokykla iki šiol veikia pastate, esančiame adresu Atgimimo al. 3. Šią dieną tik viename pastate nėra mokyklos, o kai kurios išlaikė savo senuosius pavadinimus. Tuo Šilutė ir įdomi – praeitis čia matoma ir šiandien... Edukacinės pamokos „Klaipėdos krašto mokyklos“ metu moksleiviai bus supažindinami su Mažosios Lietuvos mokyklos raida, buvusiu mokykliniu inventoriumi ir mokyklose naudotomis mokymo priemonėmis. Kiekvienas dalyvis turės galimybę pasėdėti senoviškame mokykliniame suole, pasijusti moksleiviu, susipažinti su senuoju mokyklos inventoriumi, rašyti ant paruoštų grifelinių lentelių, prisiminti dailyraštį.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti