Atnaujintas Kultūros paso paslaugų teikimas. Paslaugų teikėjai ir mokyklos siūlydami ir užsakydamos paslaugas turi vadovautis Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimais. VISA info paskelbta DUK ir paslaugos teikėjų, mokyklos koordinatorių paskyrose.

Kūrybinės dirbtuvės „Baltų raštų gelmė“

Renginio informacija
Kategorijos: Etninė kultūra
Skirta klasėms: 5-9
Kaina mokiniui: 4 EUR
Renginio trukmė: 90 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 15 - 20
Organizatorius
Kauno apskrities viešoji biblioteka
info@kvb.lt
8 37 324417
Aprašymas

Norintys susipažinti su senųjų baltiškų ornamentų prasmėmis ir simboliais, atverti jų gilesnę prasmę bei įsitraukti į kūrybinį procesą kviečiami dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse „Baltų raštų gelmė“. Ką veiksime, patirsime, sužinosime, kursime? Susipažinsite su senovės baltų ir lietuvių ornamentais bei simboliais, jų raida ir prasme. Išgirsite, kurie ženklai simbolizuoja stichijas – ugnį, orą, žemę ir vandenį, sužinosite, kokia yra skaičių, spalvų, garsų simbolika, laiko samprata ir pan. Sužinosite, kokios prasmės slypi už svarbiausių geometrinių pavidalų – taško, rato, tiesės, kryžiaus, svastikos, trikampio, kvadrato, šešiakampio ir kt., kur ir kaip buvo naudojami šie ženklai, kokie jų vaizdavimo ypatumai, kaip raštų simboliuose rasti pagrindinius pasaulio viseto ir išsidėstymo dėsningumus. Galėsite išsirinkti jums patikusį ženklą ar ornamentą ir pasitelkę dailės priemones jį nupiešti ant specialiai paruošto plokščio akmenuko. Šis akmenukas galės pasitarnauti kaip padėkliukas žvakei, puodeliui ar kaip namų puošmena. Taip pat galėsite dekoruoti jums paruoštus knygos skirtukus baltiškais ženklais. Knygos skirtukus galėsite naudoti savo vadovėliuose. Be to, į namus galėsite parsinešti vaizdinę medžiagą, kuri pasitarnaus įvairiems kūrybiniams sumanymams, pavyzdžiui, kuriant mezgimo ar velykinio margučio raštą, tatuiruotės ruošinius, paveikslus, drabužių aplikacijas, karpinius ir pan. Tapk baltiškojo ženklo prasmių tyrinėtoju ir sukurk gražius darbelius sau ir kitiems.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti