Vadovaujantis LR vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. Nr. 1226 nutarimu „Dėl karantino Lietuvos respublikos teritorijoje paskelbimo“, karantinas LR teritorijoje pratęstas iki gruodžio 17 d. 24.00 val.

Gargždai tarpukariu

Renginio informacija
Kategorijos: Kultūros paveldas
Skirta klasėms: 6-8
Kaina mokiniui: 1 EUR
Renginio trukmė: 45 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 15 - 30
Organizatorius
Gargždų krašto muziejus
edukatore.grgmuziejus@gmail.com
+370 656 15501
Aprašymas

„Gargždai tarpukariu“ – tai edukacinis užsiėmimas, kviečiantis moksleivius ir mokytojus nusikelti į istorinį, neturintį precedento Lietuvos valstybės intensyvios raidos laikotarpį, traktuotiną kaip unikalią istorinę galimybę, kuria sėkmingai pasinaudota visose socialinėse ir kultūrinėse srityse. Tai pažintis su muitinės veikla tarpukario Lietuvoje, kaip buvo organizuojama sienos apsauga.Moksleiviai supažindinami ne tik su geopolitine padėtimi, bet ir lyginami architektūros statiniai vyravę Žemaitijos ir Klaipėdos krašte. Nes tarpukaris – vienas reikšmingiausių Lietuvos architektūros istorijos laikotarpių. Kad patys pajustų to meto muitinės veiklą, edukacinio užsiėmimo dalyviai pakviečiami praeiti muitinės patikrą. Susipažinti su to meto kontrabandinėmis prekėmis, o atliekant užduotis mokėti išskirti, kuri prekė būtų konfiskuota muitinės pareigūno kirtus Lietuvos sieną. Edukacijos metu pristatoma švietimo sistema Lietuvoje. Improvizuotų pamokėlių ir kūrybinių pertraukėlių metu moksleiviams bus pristatyta Lietuvos istorinė praeitis, pabrėžianti to meto specifiką, ištikimybę tautiniams idealams, atsakomybę savajai valstybei ir lietuviškam žodžiui. Pristatomas tautinis kostiumas, atkreipiant dėmesį į tautinius raštus, spalvas, simboliką. Pravedama krašto pažinimo pamoka. Pamokos metu improvizuota pertrauka - tautinio kostiumo pasigaminimas ar žaidžiamas žaidimas „5 pagaliukai“ vyravęs tarpukario laikotarpiu. III-oji tema - paštas. informacinių technologijų amžiuje, moksleiviai neįsivaizduoja bendravimo be kompiuterių, išmaniųjų telefonų ir kt. Užsiėmimo metu, užsiėmimo dalyviai gaminasi atvirlaiškį iš pateiktų priemonių. Kiekvienas moksleivis, dalyvavęs edukaciniame užsiėmime, atminčiai pasiims savo pasidarytą atvirlaiškį ir gaus pradžios mokyklos baigimo pažymėjimą-tvarkaraštį. Edukacinis užsiėmimas „Gargždai tarpukariu“ ir edukacinės priemonės yra pritaikytos specialiuosius poreikius turintiems asmenimis.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Vadovaujantis LR vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. Nr. 1226 nutarimu „Dėl karantino Lietuvos respublikos teritorijoje paskelbimo“, karantinas LR teritorijoje pratęstas iki gruodžio 17 d. 24.00 val. Renginių vykdymas stabdomas.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti