KAIP KURIAMAS CHARAKTERIS TEKSTE IR PAVEIKSLE. Integruojamos literatūros ir dailės temos

Renginio informacija
Kategorijos: Dailė,Literatūra
Skirta klasėms: 7-8
Kaina mokiniui: 7 EUR
Renginio trukmė: 90 min.
Plačiau: https://mo.lt/
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 15 - 28
Organizatorius
VšĮ MO muziejus
edukacija@mo.lt
+370 614 64380
Paslaugų teikėjo pastaba: Pastabose prašome būtinai pažymėti kelintos klasės mokiniai atvyksta į edukaciją
Aprašymas

Kaip kuriamas veikėjo charakteris literatūroje ir dailėje? Bandydami tai išsiaiškinti, mokiniai pirmoje užsiėmimo dalyje skaito ir analizuoja programinio literatūros kūrinio ištrauką, kurios centre – vienaip ar kitaip apibūdintas veikėjas, aptaria skirtingus charakterių kūrimo būdus. Dominuojantis šios užsiėmimo dalies metodas – teksto analizė. Kitoje dalyje moksleiviai, pasitelkę teatrinius personažo kūrimo metodus, ieško išskirtinių charakterio išraiškos detalių kūno kalboje arba savarankiškai grupėmis analizuodami tekstų fragmentus suranda jų vaizdinius atitikmenis parodoje ir savo pasirinkimą argumentuoja vartodami dailės bei literatūros sąvokas. Daug dėmesio skiriama tiksliam apibūdinimui, pavyzdžiui, palinkusi figūra paveiksle leidžia manyti, kad personažas yra pavargęs. Vėliau atliekama kūrybinio rašymo užduotis (kuriamas pasirinkto paveikslo veikėjo charakteris), darbas pristatomas kitoms grupėms. Pamoka baigiama refleksija. Užsiėmimas naudingas besimokantiems teksto analizės, interpretacijos, kūrybinio rašymo, vizualiojo mąstymo.
Užsiėmimo dalyvio atsiliepimas: „Man patiko, nes čia žiūrėdamas į paveikslus pamatai ne tik autoriaus sukurtą nuomonę, mintį, bet ir savo vaizdą – tai lyg išduoda kažką apie tave, išduoda tavo pasaulio suvokimą.”

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti