Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kviečia kultūros ir meno įstaigas, menininkus ir kultūros edukatorius teikti paraiškas kultūros paso paslaugų, skirtų visų klasių mokiniams, atrankai. Paraiškų teikimo terminas 2020 06 15 – 2020 06 29 (iki 18:00 val.). Paslaugų teikėjai, kurie jau yra paraiškas teikę, naujas paraiškas turi teikti tik per savo paskyras.

Baletas „Procesas“

Renginio informacija
Kategorijos: Baletas
Skirta klasėms: 9-12
Kaina mokiniui: 10 EUR
Renginio trukmė: 100 min.
Plačiau: opera.lt
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 15 - 50
Organizatorius
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras
info@opera.lt
8 5 2620727
Aprašymas

„Procesas“ – 2 veiksmų baletas. Franzas Kafka savo romane „Procesas“, kurio taip ir nespėjo užbaigti, rašė: „Įtariamajam geriau judėti, negu sėdėti ramiai, nes tas, kas ramiai sėdi, bet kada, pats to nežinodamas, gali atsidurti ant svarstyklių lėkštės su visomis savo nuodėmėmis.“ Choreografas Martynas Rimeikis, savo kūrinį įvardinantis kaip šiuolaikinį baletą, „Procesą“ atspindėjo judesiu: „Manau, rašytojui individą traiškanti biurokratinė sistema tebuvo priemonė kalbėti apie pamatines vertybes – laisvę ir kaltę. Iš tiesų Jozefo K. laisvę varžo visų pirma išankstinis aplinkinių įsitikinimas jo kalte. Ir tik nuo žmogaus priklauso, ar jis prisiims įkyriai jam peršamą kaltę, ar ne. Vieni ilgainiui patys ja įtiki, o kiti išsaugo viltį ir priešinasi net vedami giljotinon“. Spektaklio kūrybinė komanda: kompozitorius Mindaugas Urbaitis (Auksinių scenos kryžių 2017 laureatas), choreografas Martynas Rimeikis (Auksinių scenos kryžių 2017 laureatas), muzikos vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas, elektroninės muzikos fragmentų autorė Marija Paškevičiūtė, scenografas Marijus Jacovskis, kostiumų dailininkė Jurgita Jankutė, šviesų dailininkas Levas Kleinas.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginius galima rezervuoti vykstančius tik iki birželio 31 d.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti