Atnaujintas Kultūros paso paslaugų teikimas. Paslaugų teikėjai ir mokyklos siūlydami ir užsakydamos paslaugas turi vadovautis Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimais. VISA info paskelbta DUK ir paslaugos teikėjų, mokyklos koordinatorių paskyrose.

Edukacinė programa „Lietuviškos Kūčios ir Kalėdos

Renginio informacija
Kategorijos: Etninė kultūra
Skirta klasėms: 5-7
Kaina mokiniui: 2 EUR
Renginio trukmė: 70 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 20 - 25
Organizatorius
Jonavos rajono savivaldybės kultūros centro krašto muziejus
jonavosmuziejus@gmail.com
+370 601 20070
Renginio adresai:
  • Jonavos r. sav. Jonava J. Basanavičiaus g. 3
Aprašymas

Užsiėmimo dalyviai supažindinami su sakraliu advento laiku, aptariama ciklinė ir tiesinė laiko samprata. Moksleiviams pristatomi advento draudimai, kurių laikymasis garantavo ūkinę, asmeninę sėkmę. Supažindinama su moterų, vyrų, merginų ir vaikinų darbais advento metu. Didesnis dėmesys skiriamas jaunimo sueigų, vakarojimo tradicijai, kai jaunimas ne tik kartu dirbdavo nesunkius darbus, žaisdavo, eidavo ratelius, bet ir sekdavo įvairias istorijas, juokus, pasakas apie velnius, vėles, numirėlius. Sekamos sakmės „Velnias ir mergina pirty“, „Batai numirėliui“. Pristatomos Kūčių dienos tradicijos: ritualinis apeiginis apsivalymas, namų, kiemo tvarkymasis, akcentuojama būtina pasiruošimo šventei dalis – prausimasis. Nuosekliai pereinama prie Kūčių vakarienės, pirmosios ir antrosios Kalėdų dienos tradicijų. Akcentuojama Kūčių stalo ritualinė gausa, paremta maginiu principu. Aptariami likimą lemiantys, su poros paieškomis susiję tikėjimai ir burtai, dalis jų išbandoma. Prisimenamos kalėdinių persirengėlių – blukvilkių vaikštynės, blukio deginimas: pavienio žmogaus ir visos bendruomenės nuodėmių ir klaidų sudeginimas, sunaikinimas. Moksleiviai mokomi adventinių jaunimo ratelių, žaidimų, dainų „Voverėlė“, „Jaščeras“, „Vėrubė“, „Aš pasikėliau anksti rytelio“ ir kt. Kūrybinių dirbtuvių metu moksleiviai lieja žvakes su forma, klauso ir dainuoja adventines dainas.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti