DĖMESIO! Nuo š.m. vasario 1 d. 9 val. galite užsisakyti nuotolines kultūros paso paslaugas, vadovaujantis LR vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. Nr. 1226 nutarimu „Dėl karantino Lietuvos respublikos teritorijoje paskelbimo“ 2.2.9.3 papunkčiu neformalusis vaikų švietimas vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas“.

Edukacinis užsiėmimas Dvi kultūros Rytų Prūsijos dvare

Renginio informacija
Kategorijos: Kultūros paveldas
Skirta klasėms: 9-12
Kaina mokiniui: 5 EUR
Renginio trukmė: 90 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 10 - 30
Organizatorius
Šilutės Hugo Šojaus muziejus
info@silutesmuziejus.lt
8 441 62207
Renginio adresai:
  • Šilutės r. sav. Šilutė Lietuvininkų g. 4
Aprašymas

Muziejai šiuolaikinėje visuomenėje atlieka svarbų vaidmenį, kalbant apie senumo ir naujumo, tradicijų ir naujovių susikirtimus. Jie buvo ir yra svarbūs, apibūdinant tradiciją ir tautą, paveldą ir kultūros kanonus, išskiriant tautinio ar regioninio identiteto ribas. Šiandien muziejaus veikla siejama su kultūros, švietimo, informacijos skleidimo funkcijomis. Edukaciniame užsiėmime „Dvi kultūros Rytų Prūsijos dvare“ pristatomas XVIII a. pradžios kilmingasis Šilokarčemos dvaras (Šilutės dvaras). Tai vienas iš didžiausių Rytų Prūsijos dvarų, kuris turėjo didžiulę įtaką krašto ūkiniame ir kultūriniame gyvenime. Šio edukacinio užsiėmimo tikslas - parodyti dvaro svarbą ne tik krašto ūkiniame gyvenime, bet ir atskleisti dvaro įtaką krašto kultūriniam gyvenimui. Dvare įrengto modernios ekspozicijos, atspindinčias Klaipėdos krašto istoriją, kultūrą, atskleidžiančios garsių dvarininkų šeimų gyvenimo faktus, parodytos dvare sukauptos meno ir kultūros vertybės. Edukacinio užsiėmimo metu moksleiviai susipažins su dvaro istorija, kultūra, ten gyvenusių žmonių kasdienybe. Atvykstančius svečius pasitiks dvaro ekonomė, kuri mandagiai priėmusi svečius pakvies dvaro ponią. Svetinga dvaro ponia svečius pakvies į svetainę, kurioje vaišins kafija ir puceliais ar pyragu (šio krašto tradicinėmis pavakarių vaišėmis) mokys stalo etiketo paslapčių, flirto, vėduoklių kalbos ir kaklaskarių rišimosi meno. Po vaišių svečiai kviečiami pasivaikščioti po dvarą, čia dalyviai susipažins su dvaro istorija, sužinos daug pikantiškų dvaro paslapčių. Edukacinio užsiėmimo metu reikšmingais tampa tokie ugdymo faktoriai, kaip meno vartotojo ugdymas, moralinių nuostatų formavimas, kritinio požiūrio puoselėjimas, emocinio sąmoningumo skatinimas, kūrybinių galių plėtojimas ir asmenybės tobulėjimas.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Vadovaujantis LR vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. Nr. 1226 nutarimu „Dėl karantino Lietuvos respublikos teritorijoje paskelbimo“ 2.2.9.3 papunkčiu neformalusis vaikų švietimas vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti