Kultūros paso sistema veikia, mokyklos gali vykdyti užsakymus

Molinukas - mano žaisliukas

Renginio informacija
Kategorijos: Dailė,Etninė kultūra
Skirta klasėms: 1-6
Kaina mokiniui: 2 EUR
Renginio trukmė: 90 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 10 - 25
Organizatorius
Marijampolės kraštotyros muziejus
markrmuziejus@gmail.com
8 343 54575
Paslaugų teikėjo pastaba: Dėl galimybės pasirinkti jums tinkantį edukacinio užsiėmimo laiką arba pakeisti temą prašome kreiptis į muziejų nurodytu telefonu arba elektroniniu paštu.
Aprašymas

Tai kūrybinis, integracinio pobūdžio užsiėmimas, kuriame persipina etninė kultūra, socialinis ugdymas ir menas. Užsiėmimo metu vaikai skatinami stebėti ir analizuoti savo gyvenamąją aplinką, aptariamos dabartinės vaikų pareigos ir laisvalaikis, lyginama su tradicinio Lietuvos kaimo vaikų laisvalaikio ir pareigų sampratomis. Ir čia kyla klausimas: kokie yra ir kokie buvo mėgstamiausi vaikų žaislai? Nors prieš 100 metų tėvų nuostatos buvo aiškios: „kad vaikui reikia dirbti, o ne žaisti“, visgi daugiausiai žaislų turėdavo piemenukai, kurie gyvuliukų poilsio metu patys juos ir pasigamindavo. O labiausiai paplitę buvo žaisliukai molinukai – molinės gyvūnų figūrėlės. Pažintinė dalis vyksta muziejaus etnografinėje ekspozicijoje, kur dalyviai apžiūri ir tyrinėja muziejuje saugomų molinių žaisliukų, skulptūrėlių kopijas, nagrinėja jų išvaizdą, pagrindines kūno dalis, išsiaiškina kas lemia, kad arklys yra arklys, o ožys yra ožys ir kuo jie vienas nuo kito skiriasi. Vėliau pasitelkdami teatrinės raiškos priemones atpažinsime ir išreikšime įvairias gyvūno kūno pozas, emocijas ir charakterį. Taip pasiruošę vyksime į edukacinę klasę, kur didžiąją užsiėmimo dalį skirsime kūrybai, mokinsimės skulptūrinės lipdybos iš molio pagrindų, formuosime ir jungsime atskiras gyvūno detales ir sukonstruosime savo žaisliuką – molinuką. Šioje dalyje pasinersime į tikrą kūrybinį nuotykį, kur pradžioje pasirinktas lipdyti arkliukas galiausiai gali virsti lama, o kačiukas – mažu šuneliu.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti