Kino edukacijos renginys „Mokausi iš kino“

Renginio informacija
Kategorijos: Kinas
Skirta klasėms: 1-4
Kaina mokiniui: 5 EUR
Paslauga vyksta tik kultūros įstaigoje: Vilniaus m. sav. Vilnius A. Goštauto g. 2 Vilniaus m. sav.
Renginio trukmė: 120 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 15 - 121
Organizatorius
"Skalvijos" kino centras
edukacija@skalvija.lt
8 5 2610505
Paslaugų teikėjo pastaba: Salėje yra 121 vieta. Į šį skaičių turėtų įeiti ir visi lydintys asmenys.
Aprašymas

Teikiamos kultūros paslaugos tikslas – pasitelkiant kiną kaip priemonę, ugdyti jaunimo meninius gebėjimus, kritinį mąstymą, kūrybiškumą ir bendrąsias kompetencijas. Taip pat siekiama skatinti bendrojo lavinimo mokyklų bei kultūros ir meno lyderių (kino profesionalų) bendradarbiavimą, atveriant mokiniams galimybę pažinti kino meną.
Tikslui pasiekti įgyvendinti šie uždaviniai:
* parengta kokybiška kino filmų programa pradinukams;
* paruošta patraukli ir aktuali metodinė filmų aptarimo medžiaga pedagogams;
* užtikrinta tinkama paslaugos komunikacija įvairiomis medijomis (paruoštas programos leidinys, komunikuojama socialiniais tinkais, naujienlaiškiais, internetinėje svetainėje www.mokausiiskino.lt).
Pagrindinės veiklos – reguliarios filmų peržiūras mokyklinio amžiaus jaunimui, lydinti metodinė medžiaga ir profesionalių moderatorių diskusijos su mokiniais. Filmų programą pradinėms klasėms sudaro daugiau nei 20 nuolat atnaujinamų filmų. Juose nagrinėjamos vaikams aktualios ir įdomios temos, mokiniai turi galimybę susipažinti su įvairiomis kultūrinėmis, istorinėmis, socialinėmis patirtimis, mokytis jas suprasti ir vertinti. Ugdomas gebėjimas atskirti faktus ir nuomones, analizuoti bei interpretuoti realybės problemas ir dviprasmybes, kritiškai kvestionuoti socialinių reiškinių prielaidas. Filmai programai atrenkami stebint rimčiausių Europos ir pasaulio kino vaikams ir jaunimui festivalių programas (perkamos filmų platinimo teisės), aktyviai bendradarbiaujama su vietos platintojais ir festivaliais, tyrinėjami lietuviški kino archyvai ir dirbama su šiuolaikiniais lietuvių kino autoriais vaikams. Pagrindiniai atrankos į programą kriterijai – pasakojamos istorijos universalumas, aukštas meninis lygis, patrauklus pateikimas, edukaciniai elementai. Siekiant, kad programa būtų įvairiapusiška, daugumos filmų teises Lietuvoje įsigyja „Skalvijos“ kino centras. Filmai sugrupuoti pagal amžiaus kategorijas ir temas, kiekvieno filmo aprašą lydi pedagogams siūlomos temos pokalbiams su mokiniais po filmo. Didžiajai daliai programos filmų paruošiama ir speciali pedagogams skirta metodinė medžiaga, kuri padeda savarankiškai surengti matyto filmo aptarimą klasėje. Po filmų peržiūrų mokinių klasės taip pat turi galimybę likti diskusijose kino teatre su profesionaliais moderatoriais – medijų edukacijų specialistais, kino profesionalais (režisieriais, scenaristais ir kt.) ar psichologais. Diskusijose mokiniai gilina savo supratimą apie matytą filmą, mokosi analizuoti, reikšti mintis, diskutuoti.
Siektinas rezultatas – kūrybiškas, meniškai jautrus, sąmoningas ir kritiškai mąstantis mokinys.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti