„Šventinių meduoliukų dekoravimas“

Renginio informacija
Kategorijos: Kultūros paveldas,Etninė kultūra
Skirta klasėms: 1-8
Kaina mokiniui: 2 EUR
Renginio trukmė: 45 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 10 - 30
Organizatorius
Rokiškio krašto muziejus
muziejus@rokiskyje.lt
8 458 31512
Paslaugų teikėjo pastaba: Jei kalendoriuje nurodytas laikas Jums netinkamas, prašome susisiekti su mumis nurodytu telefonu arba elektroniniu paštu dėl galimybės organizuoti programą Jums patogiu metu.
Aprašymas

Edukacinio užsiėmimo „Šventinių meduoliukų dekoravimas“ tikslas - supažindinti programos dalyvius su kvapnia ir turtinga meduolių kepimo istorija, kuri yra ir Lietuvos kulinarijos paveldo dalis. Edukacinė klasė gundys dalyvius cinamono, kardamono, medaus, imbiero ir gvaizdikėlių kvapais. Taip pat lauks ir įdomiai karčios kūrybinės užduotys su žiupsneliu taip mėgstamų šiuolaikinių išmaniųjų technologijų ir karštas garuojantis šokoladas su sočiu, gausiai apibarstytais spalvotais pabarstukais, gabalėliu refeksijos. Edukacijos metu dalyviai pirmiausia gaus užduotį - sukurti savo šventinio meduolio receptą. Taip bus įtraukiamos jau turimos žinios, komandinis darbas, darbo etika ir savo ,,kepinio įpakavimas" šventiškai nusiteikusiems draugams. Ši užduotis vyks dėlionės principu ir taip mokiniai nuosekliai, ko trūksta jų šventiniam meduolio receptui bus supažindinti su pirmuoju konditeriniu gaminiu, kuris taip plačiai paplito ir išpopuliarėjo visoje Europoje. Kartu su dalyviais išmaniųjų technologijų pagalba išbandysime seniąsias meduolių kepimo tradicijas gyvuojančias nuo viduramžių iki šių dienų. Išskirsime lietuvių meduolių kepimo tradicijas ir kuo ypatingi Šv. Mikalojaus meduoliai. Dalyviai susipažins ir interpretuos savo komandose kalėdinių meduolių simboliką ir dekoravimo tradicijas, metodus. Dalyviai patys kurs savo raštus, simbolius ir pristatys jų reikšmą savo šventinių meduoliukų gamybai. Dekoruotus meduoliukus ragaus su karštu šokoladu, o refleksijos - diskusijos metu ruoš saldžias dovanėles artimiesiems. Ir paskutinis Šventinių meduoliukų dekoravimo edukacijos momentas fotografija ir ,,karštos, šviežios" fotografijos talpinimas mūsų muziejaus feisbuko sukurtoje ,,Meduolių" paskyroje - kurią ,,ragauti ir skanauti" galės visi, neabejingi šiam konditerijos gaminiui. O kas norės pasigamins ir magnetuką su meduoliuko receptu ar dekoruotu šiuo skanėstu veidrodėlį, ženkliuką - edukacijos techninės inovacijos tai leidžia.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti