Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kviečia kultūros ir meno įstaigas, menininkus ir kultūros edukatorius teikti paraiškas kultūros paso paslaugų, skirtų visų klasių mokiniams, atrankai. Paraiškų teikimo terminas 2020 06 15 – 2020 06 29 (iki 18:00 val.). Paslaugų teikėjai, kurie jau yra paraiškas teikę, naujas paraiškas turi teikti tik per savo paskyras.

Valstybės valdymas

Renginio informacija
Kategorijos: Kultūros paveldas,Kita
Skirta klasėms: 9-12
Kaina mokiniui: 5 EUR
Renginio trukmė: 90 min.
Plačiau: www.miliexplo.lt
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 15 - 35
Organizatorius
Milisenta Misevičiūtė
milisentam@gmail.com
+370 650 13615
Paslaugų teikėjo pastaba: Susitikimo vieta: A. Volano g. 2 (prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos)
Aprašymas

Visi žinome vasario 16-osios dienos akto svarbą. Taip pat daugelis dalyvavo ar iš artimų žmonių žino koks nelengvas kelias buvo iki kovo 11-osios dienos. Ar mes visi suprantame, kad iškovoti priklausomybės neužtenka? Tai tik ilgo kelio pradžia! Mūsų valstybė net du kartus tapo nepriklausoma. Pirmą kartą 1918 m. išbuvus daugiau nei 100 metų Rusijos imperijos ir 3 metus Vokietijos sudėtyje ir antrą kartą nuo Sovietų socialistinių respublikų sąjungos po 56 metų. Abu kartus jauna nepriklausoma valstybė turėjo iš naujo kurti ar atkurti savo valstybingumo pagrindus. Beveik išeina, kad šimtą metų valstybės vadovas buvo imperijos caras su paskirtu generalgubernatoriumi, paskui 3 metus Vokietijos kaizeris ar SSRS pirmininkas su paskirtu LKP CK pirmuoju sekretorium, o kitą dieną reikėjo turėti savo ne tik vadovą, bet visą Lietuvos Respublikos valdymo sistemą! O juk tai per vieną dieną nepasidaro! Na ir dabar, praėjus šimtui ar beveik 30 metų – kas pasikeitė valstybės valdyme? Taigi kviečiu interaktyvios ekskursijos metu pasivaikščioti, sužinoti ir padiskutuoti: - kas tapo atsakingu už valstybės santvarkos kūrimą? - kas buvo atsakingas, kad užsienio valstybės pripažintų naują valstybę? - kokios ministerijos kūrėsi ir atliko svarbiausią vaidmenį kuriant žmonių gerovę, siekiant užtikrinti apsaugą nuo išorės priešų ir siekiant valstybės pripažinimo tarptautiniuose vandenyse? - Kas rūpinosi tarpukario Lietuvos žmonių sveikata? - ir kt. Interaktyvios ekskursijos metu ne tik sužinosime ką veikia mūsų valstybės gerbūvio kūrėjai, bet ir ieškosime būdų kaip kiekvienas Lietuvos gyventojas gali kurti valstybės gerovę. Nes juk valstybė – tai mes!

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginius galima rezervuoti vykstančius tik iki birželio 31 d.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .
Paslauga vyksta tik paslaugos gavėjo įstaigoje (išvažiuojamoji)

Grįžti