Dėmesio! Vadovaujantis Kultūros paso paslaugų atrankos ir finansavimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos kultūros ministro ir Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2018 m. gruodžio 21 d. įsakymu Nr. ĮV-1000/V-1055 „Dėl Kultūros paso paslaugų atrankos ir finansavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Aprašas), 59 punktu Kultūros paso paslaugos gali būti vykdomos iki gruodžio 20 dienos imtinai. Paslaugos, kurių statusas patvirtinta arba laukia patvirtinimo po gruodžio 20 d. bus sistemos atšauktos.

„Pažintis su Zigmo Gėlės namais ir sugrįžimas į poeto vaikystės pasaulį“

Renginio informacija
Kategorijos: Literatūra,Etninė kultūra
Skirta klasėms: 1-4
Kaina mokiniui: 2 EUR
Renginio trukmė: 60 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 5 - 25
Organizatorius
Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centras
ritazuka@gmail.com
+370 615 35725
Renginio adresai:
  • Šiaulių r. sav. Naisiai 9
Aprašymas

Kultūrinę edukacinę programą „Pažintis su Zigmo Gėlės namais ir sugrįžimas į poeto vaikystės pasaulį“ sudaro trys dalys. Užsiėmimo pradžioje muziejininkė mokinius supažindina su poeto Zigmo Gėlės namais, trumpai papasakoja apie kambarių paskirtį, pristato svarbiausius eksponatus.
Edukacinis užsiėmimas vedamas Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Naisių filialo poeto Zigmo Gėlės ekspozicijų salėje. Čia mokiniai susipažįsta su įvairiais namų apyvokos daiktais, kurie buvo naudojami Šiaurės Lietuvoje XX a. pradžioje. Edukacinėje salėje mokiniai mokysis surasti senovinę skalbimo mašiną (kultuvę), lygintuvą (kočėlus), šviestuvą (balaną), išbandys juos. Susipažins su senoviniu apavu: vyžomis, naginėmis, klumpėmis, šiaudiniai, bandys vaikščioti apsiavę medines klumpes. Užsiėmimo metu visi aktyviai dalyvaus, turės galimybę ne tik pamatyti senus daiktus, sužinoti jų paskirtį, bet ir patys išmoks jais naudotis. Nauja patirtis, puikūs įspūdžiai, gerai praleistas laikas, jauki aplinka garantuojama kiekvienam. Vėliau mokiniai dalyvaus kūrybiniame procese: išdalinamos kortelės su sukarpytais Zigmo Gėlės eilėraščių tekstų žodžiais. Dėlionės principu iš turimų žodžių kurs savo eilėraščio posmą arba rašys su žąsies pluksna (pagal amžių). Pabaigoje muziejininkė perskaitys, kokį eilėraštį iš tų pačių žodžių yra sukūręs poetas Zigmas Gėlė. O rašantieji su žąsies plunksna su savimi išsineš savo parašytus tekstus. Antrąją kultūrinės edukacijos programos dalį ves meno vadovė. Kad galėtų groti, žmogus kūrė muzikos instrumentus iš paprasčiausio šiaudo, plunksnos, kelmo ar lentos. Garsais sudėliota melodija žmogaus norėta ne tik pamėgdžioti gamtos garsus, bet ir perduoti žinią, susisiekti su anapusiniu protėvių pasauliu, išreikšti liūdesį, džiaugsmą. Edukacinės programos dalyje vaikai susipažins su lietuvių liaudies instrumentais. Užsiėmimo pabaigoje kultūros renginių organizatorė mokiniams siūlys tradicinius, kuo senesnius žaidimus.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti