Dėmesio! Kvietimas teikti paraiškas kultūros paso paslaugų atrankai vyks nuo 2022 06 01 (10 val.) iki 2022 06 14 (17 val.)

Iš žaidimų istorijos: sužinok ir išbandyk

Renginio informacija
Kategorijos: Etninė kultūra
Skirta klasėms: 1-6
Kaina mokiniui: 5 EUR
Renginio trukmė: 45 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 15 - 28
Organizatorius
Šilutės kultūros ir pramogų centras
info@silutekpc.lt
8 441 77113
Aprašymas

Programos tikslas padėti mokiniams ugdyti tautinį tapatumą ir etnokultūrinį raštingumą, pažinti ir vertinti tradicinę kultūrą, suprasti jos gyvybingumą ir nuolatinį atsinaujinimą, sąsajas ir skirtumus su kitomis kultūromis, suvokti save kaip tos kultūros puoselėtoją, ugdytis pasididžiavimą ja ir pagarbą kitoms kultūroms. Uždaviniai: 1. Pristatyti tradicinius lietuvių liaudies žaidimus ir jų atsiradimo istoriją. 2. Surengti tradicinių žaidimų rungtis mokinių grupėms. 3. Kiekvienam dalyviui paruošti liaudiško žaidimo ruošinį savarankiškam darbui namuose. Tradiciniai judrieji žaidimai, kurie yra užfiksuoti įvairiuose šaltiniuose, dažniausiai yra susiję su piemenų pramogomis. Tai yra natūralu, nes poreikis žaisti šiuos žaidimus piemenų amžiuje yra labai didelis, piemenavimas reikalavo judrumo ir greitos reakcijos (tekdavo nuolat bėgioti paskui nuklystančius gyvulius, saugoti bandą nuo vilkų), be to, žaidimams, kitaip nei vyresnieji, piemenys turėdavo daugiau laiko. Daugelyje piemenų žaidimų buvo naudojami įvairūs įrankiai ir priemonės: lazdos, akmenys, akmenėliai, medžio stuobriai ir pan. Senovėje piemenų naudotos medžiagos ir priemonės bus panaudotos ir edukacinėje programoje „Iš žaidimų istorijos: sužinok ir išbandyk“

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti