Kultūros paso renginiai atšaukiami visam karantino laikotarpiui

,,Inkilinė

Renginio informacija
Kategorijos: Kita,Etninė kultūra
Skirta klasėms: 5-8
Kaina mokiniui: 7 EUR
Renginio trukmė: 90 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 5 - 30
Organizatorius
Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūrosir amatų centras
pakirsiniodvaras@gmail.com
+370 612 82754
Paslaugų teikėjo pastaba: Dėl edukacijos organizavimo kitomis datomis bei laikais, nei numatyta kalendoriuje, prašome susisiekti atskirai- papildysime tvarkaraštį.
Aprašymas

Programos metu pristatomas Pakiršinio dvaras ir jo istorija (dvarą valdžiusio Stanislovo Kerbedžio gyvenimo istorija ir inžineriniai darbai Lietuvoje). Supažindinama su Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centre nuolatos veikiančiu Radviliškio krašto tautodailininkų darbų muziejumi. Jokio amžiaus apribojimo nėra. Dėmesys – kiekvienam pagal poreikius ir kūrybines idėjas. Inkilų kėlimo edukacija populiariausia yra pavasarį, bet inkilai kabinami ir vėlyvą rudenį ar žiemą. Edukacijos dalyviai informuojami, kad inkilų kėlimas Lietuvoje prasidėjo nuo 1921 m. prof. Tado Ivanausko iniciatyva. Tada visi supažindinami su tinkamiausia medžiaga inkilams-tai neobliuotos lentos, sužino, kad stogeliui reikia parinkti truputį storesnę lentą, o dugnas įleidžiamas į inkilo vidų, nes jie greičiausiai pūva. Dauguma lankytojų pirmą kartą sužino, kad darbūna ir uoksiniai inkilai, kurie gaminami iš lapuočių medžių rąstelių su išpuvusia šerdimi. Susipažinimas su įvairiais inkilais ir pasakojimas apie juos vyksta, vaikštant po Pakiršinio dvaro parką. O tada medžio drožybos dirbtuvėse prasideda darbas. Vadovas pateikia medienos lenteles, brėžinukus, išmatavimus, vinis, plaktukus ir prasideda pagrindinė edukacijos dalis – inkilų kalimas. Inkilo sukalimas yra tik viena darbo dalis, antras nemažiau svarbus uždavinys – teisingai jį iškelti. Visi sužino, kad inkilus galima kelti visur – miškuose, parkuose, soduose, tačiau pati inkilo iškėlimo vieta parenkama priklausomai nuo to, kokiems paukščiams jie skiriami ir kad inkilus medyje reikia tvirtinti taip, kad prie jų paukščiai galėtų laisvai priskristi. Vadovas paaiškina, kad mažiau žalos medžiui padaroma inkilą prie jo prikalant nei rišant tvirta virve ar viela. Inkilų kėlimo edukacija mokomasi pažinti, mylėti ir tausoti gamtą, pažinti paukščius. Inkilų kėlimas – ir prasminga, ir smagi „žalioji“ pamoka. Išsikėlę inkilus prie namų ar mokyklos jūs galėsite džiaugtis parskridusiais paukščiais.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti