Kultūros paso sistema veikia, mokyklos gali vykdyti užsakymus

Ėd‘ralio

Renginio informacija
Kategorijos: Etninė kultūra
Skirta klasėms: 1-4
Kaina mokiniui: 1 EUR
Renginio trukmė: 22 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 10 - 30
Organizatorius
Rokiškio krašto muziejus
edukacija@muziejus.rokiskyje.lt
8 458 31512
Paslaugų teikėjo pastaba: REGISTRUOTI GALIMA TIK 1-4 KLASIŲ MOKINIUS! Jei kalendoriuje nurodytas laikas Jums netinkamas, prašome susisiekti su mumis nurodytu telefonu arba elektroniniu paštu dėl galimybės organizuoti programą Jums patogiu metu.
Aprašymas

Tikslas – supažindinti ugdytinius su gyvulių ganymo ir išginimo į lauką (Jurginių, Jorės) papročiais bei tradicijomis, piemenukų muzikos instrumentais, ugdyti kalbinį, emocinį potencialą, populiarinti žodinę lietuvių liaudies kultūrą – paukščių garsų pamėgdžiojimus, piemenukų užkalbėjimus, daineles. Uždaviniai: atskleisti Jurginių (Jorės) šventės archajiškumą ir kaitą; apeigų ir papročių semantiką; paaiškinti augalų ir simbolinių veiksmų paskirties papročiuose sinkretiškumą. Metodai, priemonės: Pasakojimas. Programa įgyvendinama programos vedėjai pasakojant. Demonstravimas ir susipažinimas. Rodomi mediniai savaskambiai lietuvių liaudies muzikos instrumentai, klausomasi jų skambesio, aptariamas garso intensyvumas ir tembras. Vaikui duodama pačiam išgauti garsą. Rodomi pučiamieji lietuvių liaudies instrumentai – lumzdelis ir kerdžiaus ragas. Vedėja jais groja. Meninis-žaidybinis. Vaikai mokosi lietuvių liaudies piemenukų dainų, eina ratelius. Aprašymas: Programa, esant geram orui, vyksta etnografinės sodybos parke, šalia kluono. Vaikams papasakojama apie Jurginių ir ganiavos tradicijas. Aiškinama, kodėl po slenksčiu dedami margučiai (joručiai, jurgučiai) ir užrakinta senovinė spyna. Pasakojama, kodėl gyvuliai prieš išgenant aprūkomi Verba (rodoma Verba) ir kodėl Verbą sudaro būtent tokie augalai. Toliau vaikai aktyvinami: žaidžiami žaidimai, einami rateliai. Parodomi muzikos instrumentai: vienais muzikuojama, kitų – siūloma pasiklausyti. Dainuojamos piemenų dainelės, mokomasi paukščių garsų pamėgdžiojimo, gyvulių erzinimo formulių. Remiantis etnologų atliktais tyrimais ir pateiktomis išvadomis, jau 4–5 metų amžiaus vaikai eidavo piemenauti. Piemenavimas – kaip socialinio statuso apibūdinimas. Šiandieną mes vaikų socialinį statusą įvardijame žodžiais „darželinukas“, „pradinukas“, o anuo metu buvo piemenukas.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti