Edukacinė programa vaikams ir jaunimui „Menopolis“

Renginio informacija
Kategorijos: Dailė,Fotografija
Skirta klasėms: 1-4
Kaina mokiniui: 1 EUR
Paslauga vyksta tik kultūros įstaigoje: Šiaulių m. sav. Šiauliai Vilniaus g. 245 Šiaulių m. sav.
Renginio trukmė: 60 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 10 - 32
Plačiau: www.menopolis.lt
Organizatorius
Šiaulių dailės galerija
ernesta.simkiene@gmail.com
8 41 521161
Aprašymas

Siūlomų edukacinių užsiėmų turinys yra lanksčiai pritaikomas prie mokinių amžiaus, o pats praktinis kūrybinis procesas vaikams yra žaidybinio įtraukiančio pobūdžio ir nesudėtingai atliekamas. Vaikai visų pirma yra supažindinami su galerijoje ekspuonuojamais kūriniais, vaikams patraukliais ir įtraukiančiais būdais pasakojama apie autorius, parodas, taip įvedant juos į platesnį meno lauko kontekstą jau nuo mažens. Pagrindinis tikslas yra pratinti vaikus prie meno kūrinio, meno erdvės, skatinti jo atvirą santykį su meno pasauliu bei gebėjimą tyrinėti meno kūrinius ir kalbėti apie juos vartojant daugiau sąvokų nei „gražu-negražu". Po pažinties su eksponuojamais kūriniais vaikai atlieka pasirinktos formos bei prie eksponuojamų parodų turinio ir formos pritaikytas kūrybines užduotis. Galerijoje parodos keičiamos kas mėnesį ar dar dažniau, tad ir edukacinių užsiėmimų turinys ir formatas lanksčiai pritaikomas prie konteksto. Taip pat mokytojai visuomet skatinami ateiti su savo temomis, kurias kūrybinėmis formomis galima įdomiai išplėtoti.
Jei galerijoje eksponuojamos fotografijos, vaikai gali kurti fotografiją ir gamtines formas tyrinėjančius atvirukus – cianotipijas. Užsiėmimo procesas yra nesudėtingas ir atskleidžia vaikams, kaip veikia saulės šviesa ir kaip tai pritaikoma fotografiniam vaizdui sukurti. Tuo pačiu vaikai sužino ir išbando, kaip buvo daromos vienos pirmųjų fotografijų. Užsiėmimo metu gaunamas įvairaus tamsumo mėlynas atspaudas ir kiekvienas dalyvis išsineša savo susikurtą cianotipiją.
Jei galerijoje eksponuojami kūriniai atlikti grafikos technikomis, vaikams siūlomos grafikos meno dirbtuvės, kuriose dalyviai supažindinami su grafinio atvaizdo bei atspaudo išgavimo būdais: monotipija arba raižiniu. Čia pat galerijoje stebėdami eksponuojamus kūrinius vaikai gali sukurti jų unikalias interpretacijas arba sukurti savo piešinį. Vaikai kuria monotipijas arba daro raižinį ant lengvai raižomo plastiko ir su presu atspaudžia savo spalvotus atspaudus.
Jei paroda susijusi su skulptūrinės plastikos formomis, vaikams siūloma sukurti savo skulptūrinės plastikos objektą naudojantis naujomis technologijomis – 3D pieštukais, kurie yra pritaikyti pradinių klasių vaikų amžiui.
Jei kūriniai yra tapybinės raiškos pobūdžio, vaikams siūloma tapti vaizdų detektyvais ir patyrinėti kūrinių raišką atliekant įvairias užduotis, kurios padeda ugdyti pastabumą spalvų įvairovei, potėpiui bei kūrinių temoms. Detektyvo formatas vaikams yra patrauklus, tad atlikdami užduotis vaikai tarsi nejučia pasigilina į kūrinio raišką, o toks įdėmesnis žvilgsnis yra labai svarbus ugdant jaunus žmones ir mokant juos jautriai ir atvirai stebėti ir pažinti meno kūrinius. Šiuolaikiniame vaizdų kupiname pasaulyje labai svarbu suvokti, ką kiekvienas kūrinys mums nori pasakyti, kokią istoriją jis slepia, kaip ją perskaityti ir galbūt sukurti savąją pasakojimo versiją.
„Menopolio“ užsiėmimų metu vaikai susipažįsta su meno kūriniais, atlieka praktines kūrybines užduotis ir taip nuo mažų dienų pratinasi prie aktualaus šiuolaikinio meno. Šiuolaikinis menas labai tinkamas vaikų kritiniam mąstymui ugdyti, nes jis leidžia kelti daug klausimų ir ieškoti atsakymų. Visos šios siūlomos edukacinių užsiėmimų formos jau yra išbandytos su pradinių klasių mokiniais ir yra jų mėgiamos. Daugiau info apie veiklą: www.menopolis.lt

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti