Edukacinė programa „Tradiciniai ir netradiciniai liaudies muzikos instrumentai: pažink, pasigamink, muzikuok“

Renginio informacija
Kategorijos: Etninė kultūra
Skirta klasėms: 1-12
Kaina mokiniui: 5 EUR
Renginio trukmė: 60 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 20 - 30
Organizatorius
Jonas Kavaliauskas
jono.etnopramogos@gmail.com
+370 674 35177
Aprašymas

Edukacinė programa „Tradiciniai ir netradiciniai liaudies muzikos instrumentai: pažink, pasigamink, muzikuok“

Programoje žaidybine forma kviečiama susipažinti su lietuvių liaudies tradiciniais ir netradiciniais muzikos instrumentais, išgirsti netikėtus buities daiktais (botagu, pjūklu, kultuve, šukomis ir kt.) išgaunamus garsus, mokomasi gaminti tradicines birbynes (pasirinktinai: šiaudo, nendrės ar žąsies plunksnos), kartu muzikuoti ir improvizuoti.
Programoje pristatomi tradiciniai lietuvių liaudies muzikos instrumentai: kanklės, rankų darbo (senovinis) smuikas, armonika, bandonija, skudučiai, lumzdelis ir kt., jais atliekamos smagios lietuvių liaudies melodijos. Programos metu vaikai laisvai parinks instrumentus muzikavimui, bus aktyvūs muzikavimo proceso kūrėjai.
Netradiciniai liaudies muzikos instrumentai – daiktai, naudojami kaip ganymo ir buities įrankiai, bet menkai žinomi kaip muzikos instrumentai. Vaikams bus parodoma, kaip vežimo ratas, arklio skambalai, pjūklas, šukos, net botagas gali tapti muzikos instrumentu. Vaikai susipažins su piemens lazda (skambančiais kamanų žiedais), su mediniais ir metaliniais skrabalais, kuriuos piemenys rišo karvėms po kaklu ir iš barškėjimo nustatydavo, kur ganosi gyvuliai, kultuve, kurios tikroji paskirtis velėti skalbinius, klumpėmis ir kitais buities daiktais, kurie gali tarnauti kaip ritminiai instrumentai ansambliškai muzikuojant. Programoje gausu žaidybinių elementų, kurie skirti ritmo pojūčiui patirti, valdyti ritminius instrumentus.
Pasigaminus šiaudo, žąsies plunksnos ar nendrės birbynes, vaikai bus įtraukti į muzikavimo procesą. Programos pabaigoje vaikams bus skiriama praktinė užduotis: žaidybiškai užrištomis akimis reikės atspėti koks tradicinis ar netradicinis instrumentas skamba.
1-6 kl. vaikams bus demonstruojamas tradicinės birbynės gamybos procesas, kiekvienas moksleivis gaus dovanų po birbynę.
6-12 kl. vaikams bus sudaryta galimybė patiems pasidaryti po birbynę.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .
Paslauga vyksta tik paslaugos gavėjo įstaigoje (išvažiuojamoji)

Grįžti