Lėlių teatro dirbtuvės

Renginio informacija
Kategorijos: Lėlių teatras
Skirta klasėms: 1-4
Kaina mokiniui: 5 EUR
Renginio trukmė: 45 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 10 - 30
Paslauga vyksta kultūros įstaigoje: Šilutės Martyno Jankaus pagrindinė mokykla, Sodų g. 7, Šilutės r. sav., bet gali būti ir išvažiuojamoji
Organizatorius
Rita Bernotienė
ritabernote@gmail.com
+370 657 05546
Aprašymas

Paslauga skirta 1–4 klasių mokiniams, norintiems susipažinti su lėlių teatru, lėlių gamyba, taip pat tiems, kurie nori ugdyti savo kūrybinius gebėjimus, lavinti estetinį skonį. Lėlių teatras daro didelę įtaką asmenybės tobulėjimui. Jis padeda spręsti mokomuosius-auklėjamuosius uždavinius, ugdo vaikų vaizduotę, jausmus, kūrybiškumą, suteikia vaikams daug teigiamų emocijų. Kol kas Lietuvoje lėlių teatras su vaikais nepopuliarus, neišnaudojamos beribės lėlių teatro galimybės. Norint pasiekti įdomaus ir efektingo rezultato, reikia ieškoti ypatingų principų ir metodų, kurie atvertų vaiką ir jo galimybes kurti. Paslaugos tikslas – sukurti pasirinkto tipo teatrinę lėlę naudojant įvairias priemones – tiek tradicines, tiek antrines žaliavas. Uždaviniai: ugdyti mokinių kūrybinius gebėjimus, kūrybiškai formuoti pasaulėvoką, skatinti saviraišką, domėjimąsi menu, lavinti estetinį skonį. Užsiėmimų metu mokiniai kurs pasirinkto tipo lėles – pirštukines, lazdelines, popierines, skiautelines, siūlines. Naudojamos medžiagos – veltinis, vilna, siūlai, klijai, specialios akytės. Taip pat bus kuriama lėlė ir iš antrinių žaliavų – ledų pagaliukų, dėvėtų drabužių, siūlų likučių, sagų, popieriaus – taip skatinant tvarumą ir ekologiškumą bei didinant kultūrinį sąmoningumą globaliame pasaulyje. Pasidarius lėlę, bus demonstruojami, kokie yra pagrindiniai lėlės valdymo principai, koks yra jos santykis su žiūrovu, vaikai galės patys išbandyti įvairias technikas. Edukaciniais užsiėmimais tikimasi sudominti vaikus menu, konkrečiai – lėlių teatru, paskatinti lankyti lėlių teatro būrelį mokykloje, kur per lėles jie mokytųsi reikšti ir valdyti savo emocijas – tiek teigiamas, tiek neigiamas. Ugdymo procesas vaikams taps įdomesnis ir įvairesnis, išbandant kitokius būdus mokytis, išeinant iš klasės, suolo, vadovėlių rėmų.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti