DĖMESIO! Vadovaujantis LRV 2020-10-21 nutarimo Nr. 1160 „DĖL VALSTYBĖS LYGIO EKSTREMALIOSIOS SITUACIJOS PASKELBIMO“ PAKEITIMO“ 4.2.1.1.5. punktu Kultūros paslaugos/renginiai š.m. spalio 26-lapkričio 8 d. negali būti vykdomi.

Krikštai – Pasaulio medžiai

Renginio informacija
Kategorijos: Kultūros paveldas,Etninė kultūra
Skirta klasėms: 1-4
Kaina mokiniui: 1 EUR
Renginio trukmė: 60 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 10 - 30
Organizatorius
NERINGOS MUZIEJAI
edukacija@neringosmuziejai.lt
+370 611 59877
Aprašymas

Edukacijos tikslas – ne tik supažindinti su Kuršių nerijos vietos gyventojų būtimi ir buitimi, bet ir kiekvienam – dideliam bei mažam, priminti ryšį su gamta, nenuginčijamu gimimo-mirties virsmu, kurį suvokę ne pradėtume bijoti savo laikinumo, o priešingai – imtume kokybiškai, su visa pagarba bei atsakomybe Gyventi. Juk tik sąmonėje atsiradus mirties perspektyvai (ne tik gimimo), žmogus (nepaisant amžiaus) labiau ima vertinti tai, kas siejasi su aukščiausiomis vertybėmis. Šiam tikslui pasiekti keliamas uždavinys subtiliai ir etiškai kiekvienam dalyviui atskleisti sakralią krikštų reikšmę autentiškoje jų būvio erdvėje – etnografinėse Nidos kapinėse, bei per šį svarbų mūsų būties laikinumo simbolį perteikti Mažosios (Prūsų) Lietuvos istoriją. Edukacijos įgyvendinimui pasitelkiami interaktyvaus pokalbio, bendravimo (ekskursijos) bei individualios kūrybinės veiklos metodai. Edukacinės programos veiklos eiga: 1) Edukacija prasideda Nidos etnografinėse kapinėse (šalia senosios liuteronų bažnyčios). Keliaudami po kapines, edukacijos dalyviai ne tik sužino sakraliąsias krikšto reikšmės, bet ir tampa „dailininkais pleneristais“, gaudami užduotį kapinėse eskizuoti krikštus, jų formas, kad vėliau, antrosios kūrybinės užduoties metu, susikurtų savo krikštą (kiekvienam dalyviui yra paruošiamos priemonės – pieštukai ir popieriaus bloknotai). 2) Iš kapinių keliaujama į šalia esantį Kuršių nerijos istorijos muziejų. Muziejuje, prieš imantis antrosios kūrybinės užduoties - sukurti savąjį krikštą-karpinį, naudojant tik ką nusipieštas krikštų formas, vyksta ir trumpa apžvalginė ekskursija apie Kuršių nerijos istoriją bei kultūrą, kad dalyviai giliau suvoktų bendrą kontekstą. Edukacinės programos siektini rezultatai: kiekvienas dalyvis sužino, KAS ir KAIP gyveno Kuršių nerijos krašte; kiekvienas dalyvis sužino, kam buvo skirti krikštai, arba bent jau išsineša suvokimą, kad šis pavadinimas neturi nieko bendro su katalikų bažnyčios krikšto sakramentu.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti