Kultūrinė edukacinė programa – ekskursija „LDK elito rūmai ir jų tradicijos Vilniuje”

Renginio informacija
Kategorijos: Kultūros paveldas,Kita
Skirta klasėms: 7-12
Kaina mokiniui: 5 EUR
Renginio trukmė: 90 min.
Plačiau: www.kiveda.lt
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 15 - 30
Organizatorius
UAB KIVEDA
info@kiveda.lt
+370 650 12607
Renginio adresai:
  • Vilniaus m. sav. Vilnius Gedimino pr. 1
Paslaugų teikėjo pastaba: Jei rezervacijų kalendoriuje nerandate jums tinkamos datos ar laiko - susisiekite su "KIVEDA". Individualiai suderinsime galimybes. Registruojantis nurodykite kokio amžiaus (klasės) mokiniai dalyvaus programoje.
Aprašymas

Kultūrinė edukacinė programa -ekskursija “LDK elito rūmai ir jų tradicijos Vilniuje“ Nuo seno LDK ir Vilniaus istoriją garsino garbingos didikų giminės: magnatai, kultūros, raštijos ir religijos mecenatai, architektūros puoselėtojai, kosmopolitai Radvilos, Sapiegos, Chodkevičiai. Iš jų kilo garsūs politikai, diplomatai, rašytojai, karvedžiai, vyskupai, kardinolai, o jų gyvenimo pėdsakus šiandien liudija išlikęs gausus rūmų ir pilių paveldas, rašytinių šaltinių, relikvijų lobynas, istorinės žinios .Šios ekskursijos tikslas supažindinti moksleivius su istorija, žymiomis asmenybėmis, kurių veikla prisidėjo prie Lietuvos kultūros tradicijų, istorijos ir paveldo sukūrimo bei išsaugojimo. Programos dalyviai sužinos apie pasirinkto laikmečio įvykius, dvarų kasdienybę ir puotas, apie kompozitorius ir atlikėjus iš visos Europos, viešėjusius ir kūrusius didikų dvaruose, apie kilusius (arba vos nekilusius) karus tarp atskirų didikų, apie stebuklus, įvykusius puotų metu ir pakeitusius žmonių gyvenimus. Programą pradėsite nuo Arkikatedros bazilikos. Prie Valdovų rūmų sužinosite apie skirtingais amžiais juos garsinusias iškilias LDK asmenybes ir valdovus: karalius, kunigaikščius, čia viešėjusius imperatorius. Eidami Šv. Jonų gatve matysite didikų rūmus, aptarsite jų buvusių šeimininkų darbus Lietuvai. Garsios Sapiegų giminės dramas slepia Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčios ir kadaise čia veikusio vienuolyno sienos. Nacionalinės dailės galerijos kieme sužinosite apie Chodkevičių šeimos gyvenimą ir veiklą. Prie Vilniaus Rotušės išgirsite, koks kultūrinis gyvenimas virė nuo viduramžių iki XIX a., kokias šventes šventė kilmingos LDK giminės ir kokios tradicijos buvo puoselėjamos. Pateiksime įdomių faktų, vykdysite užduotis, lavindami vaizduotę ir atmintį. Programą ves profesionalus gidas, informacija bus pateikiama vaizdžiai, atrinkti įdomiausi faktai bei įvykiai, foto nuotraukos ir archyvinė medžiaga galinti sudominti mokinius.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti