Fotoreporteris

Renginio informacija
Kategorijos: Fotografija
Skirta klasėms: 8-12
Kaina mokiniui: 7 EUR
Renginio trukmė: 120 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 10 - 15
Organizatorius
Kūrybinių iniciatyvų centras
jdanielevicius@gmail.com
+370 687 76606
Paslaugų teikėjo pastaba: Edukatorius atvyks Į mokyklą. Užsiėmimai vyks mokyklos aplinkoje. Mokiniams reikia turėti foto aparatą arba išmanųjį telefoną.
Aprašymas

Daugelis įsivaizduoja, kad svarbiausias dalykas – geras fotoaparatas ir jį turėdamas jau būsi geras fotografas. Deja, taip nėra. Fotoaparatas – tik įrankis, kurį reikia mokėti naudoti. Svarbiausia – galva ir mąstymas. Kūrybinės dirbtuvės apie reportažinę fotografiją (istorinio momento fiksavimo paskirtis), kur matosi tikros nerežisuotos emocijos, tikros nuotaikos. Paprastai tokios nuotraukos būna lakoniškos, turtingos, raiškios, atitinkančios tikrovę. Reportažinė fotografija paremta atsitiktinėmis situacijomis, iš kurių fotografuojantis kamera atsirenka jam reikalingus elementus. Būtent tas atrinkimas ir yra savitas fotografinės kūrybos požymis. Pats pasirinkimo momentas, kai sprendžiama (arba intuityviai nujaučiama), ką nuslėpti, o ką išryškinti kadre, ir yra kūryba. Reportažinėje fotografijoje pasireiškia meninės tiesos ieškojimas realaus pasaulio regimybėje. Tai ir yra reportažinis metodas. Fotografai dokumentalistai ieškojo turinio ir jį išreiškiančios formos darnos. Apie tai byloja ir žymioji Henri Cartier Bressono citata: Man fotografija – tai sekundės dalies trukmės vienalaikis įvykio reikšmingumo ir tikslaus formų išsidėstymo, kuris suteikia įvykiui tinkamą išraišką, atpažinimas. Stebėti – tai nereiškia ieškoti stulbinančių, nepaprastų situacijų, o matyti ir jausti paprastą gyvenimo vyksmą ir atrasti jame tas akimirkas, kurios atidengia jo esmę. Fotografo užduotis – išvysti prieš save ne tik paprasčiausią realybę, bet ir nematomą jos idėją. Reportažinė fotografija tai pasaulio pažinimo įrankis.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .
Paslauga vyksta tik paslaugos gavėjo įstaigoje (išvažiuojamoji)

Grįžti