DĖMESIO! Sausio mėnesį vyks sistemos atnaujinimo darbai. Vadovaujantis LR vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. Nr. 1226 nutarimu „Dėl karantino Lietuvos respublikos teritorijoje paskelbimo“, neformalaus vaikų švietimo renginiai stabdomi.

Regiu Trakų pilį

Renginio informacija
Kategorijos: Kultūros paveldas,Kita
Skirta klasėms: 1-12
Kaina mokiniui: 2 EUR
Renginio trukmė: 90 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 5 - 30
Organizatorius
Trakų istorijos muziejus
gidai@trakaimuziejus.lt
+370 665 26240
Aprašymas

Edukacinis užsiėmimas vyksta Trakų Salos pilies priešpilyje ir įvažiavimo vartų bokšto gynybinėje pastogėje įrengtoje edukacinėje klasėje. Atvykusiai grupei priešpilyje, prie pilies maketo, trumpai pristatoma Trakų miesto įkūrimo istorija, pilių reikšmė daugiau nei du šimtmečius trūkusioje kovoje su Teutonų ordino riteriais. Rodomi dviejų unikalių akmeninių galvų, rastų Galvės ežere, analogai, pasakojama legenda apie ežero pavadinimo kilmę. Dalyviai gali apžiūrėti pilies maketą, susidaryti vaizdą, kur jie yra. Vėliau einama į edukacinę klasę, pakeliui apžiūrima, kalbama apie pilies mūrą, sraigtinius laiptus (jais kylama į klasę). Pasakojama apie pilies statybą. Tam padeda parengta liečiama ekspozicija, kurią sudaro įvairaus profilio plytos (pilies statyboje jų naudota ne mažiau penkiolikos rūšių), vienuolis ir vienuolė tipo pilies stogo čerpės, kitos statyboje naudotos medžiagos. Po to kalbama apie gyvenseną pilyje. Kaip žmonės rengėsi, kuo puošėsi vyrai ir moterys, kokia buvo atsiskaitymo sistema, ką ir iš ko valgė, kaip gamino maistą, kuo skyrėsi valdovo dvaro ir prastuomenės buitis. Kalbama, kaip pilėnai gindavosi nuo priešų, kokie buvo ginklai bei šarvai. Dalyviai gali apžiūrinėti visus pasakojimą iliustruojančius eksponatų analogus (viso galima liesti 41 specialiai šiam užsiėmimui sukurtą analogą ir papildomai – ginklų ir šarvų analogus). Grupė įtraukiama į pokalbį ir viso užsiėmimo metu aktyviai dalyvauja veikloje. Edukacinis užsiėmimas buvo kurtas neregiams ir silpnaregiams. Tačiau tai, kas tinka neįgaliesiems – tinka visiems. Taktilinė ekspozicija (užsiėmimo pagrindas) įdomi įvairioms amžiaus grupėms, pasakojamoji dalis – pritaikoma pagal amžiaus grupę.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Vadovaujantis LR vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. Nr. 1226 nutarimu „Dėl karantino Lietuvos respublikos teritorijoje paskelbimo“, karantinas LR teritorijoje pratęstas iki sausio 31 d. Renginių vykdymas stabdomas.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti