Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. vasario 26 d. nutarimo Nr. 152 „Dėl Valstybės lygio ekstremalios situacijos paskelbimo“ pakeitimo 3.2.1.4 papunkčiu „2021m. lapkričio 3-9 d. neformalus vaikų švietimas (išskyrus ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą) vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas“, mokinių rudens atostogų metu lapkričio 3-9 d. Kultūros paso paslaugos galės būti organizuojamos tik nuotoliniu būdu. Kontaktinės paslaugos šiomis dienomis yra stabdomos.

Ką mums pasakoja Vištyčio vėjo malūnas?

Renginio informacija
Kategorijos: Kultūros paveldas
Skirta klasėms: 1-12
Kaina mokiniui: 2 EUR
Renginio trukmė: 90 min.
Plačiau: www.vistytis.lt
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 10 - 20
Organizatorius
Vištyčio regioninio parko direkcija
z.grimailaite@vistytis.lt
+370 614 63489
Renginio adresai:
  • Vilkaviškio r. sav. Vištytis Vytauto g. 8
  • Vilkaviškio r. sav. Vištytis Taikos g. 62 A
Aprašymas

Pažintis su Vištyčio vėjo malūnu, tai galimybė prisiliesti prie šimtametės istorijos. Malūnas vienintelis toks Lietuvoje, su išlikusia šimto metų senumo autentiška technologinė įranga, esančia malūno viduje. Edukacinis užsiėmimas priartins prie suvokimo apie ilgą ir sudėtingą grūdo kelią nuo dirvos iki miltų. Patrauklia forma, pasakojimu, kuris bus iliustruotas senomis fotografijomis, mįslėmis, žodine tautosaka, nukelsime į šimto metų senumo laikotarpį. Supažindinsime dalyvius su technologine įranga, paaiškinsime kodėl vėjo malūnui reikalingi sparnai, vėjo rožė, girnos, „čystymas“, „piklius“ ir kita technologinė įranga. Iš kokių miltų kepama juoda duona, kaip vykdavo „pikliavonės“ kvietinių miltų malimas ir kodėl vaikai labiausiai laukdavo iš malūno grįžtančio tėvo su „pikliavonės“ maišu. Mokiniai turės galimybę atskirti įvairių rūšių javus, miltus. Susipažinę su malūnininko darbu, mokiniai galės patys atkartoti visą malimo eigą. Vėjo malūnas neveikia, bet pasitelkdami kūrybiškumą visi kartu atkartosime malūnininko darbo ciklą nuo grūdų susvėrimo, „cedelio“ surašymo iki miltų atidavimo. Visiems edukacinio užsiėmimo dalyviams bus įteikiamas Malūnininko pažymėjimas. Ragindami pažinti unikalų kultūros paveldo objektą norime, kad jauni žmonės ateityje taptų mūsų kultūros paveldo globėjais ir saugotojais, suvokiančiais savo kultūrinį identitetą. Edukacinis užsiėmimas susideda iš dviejų daliu: - Pirmoje dalyje, Vištyčio regioninio parko direkcijos lankytojų centre įrengtoje edukacinėje klasėje, dalyviai susipažįsta su javų, miltų rūšimis, apžiūri senovinius darbo įrankius, aptaria duonos kelią. Edukacinėje klasėje žaidžiame "Javų kelio" žaidimą, o prieš vykstant į malūną mename mįsles, narpliojame vaizdingus palyginimus. - Antroje dalyje vykstame į Vištyčio vėjo malūną, kuriame susipažįstame su vieninteliu Suvalkijoje išlikusiu vėjo malūnu. Aptariama vėjo malūno istorija, išlikę įrenginiai. Dalyviai atkartoja miltų malimo procesą, įteikiami Malūnininko pažymėjimai.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti