Kultūrinė edukacinė programa – ekskursija „Literatūrinis Vilnius“

Renginio informacija
Kategorijos: Architektūra,Kultūros paveldas
Skirta klasėms: 8-12
Kaina mokiniui: 5 EUR
Renginio trukmė: 90 min.
Plačiau: www.kiveda.lt
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 15 - 33
Organizatorius
UAB KIVEDA
info@kiveda.lt
+370 650 12607
Renginio adresai:
  • Vilniaus m. sav. Vilnius Gedimino pr. 1
Paslaugų teikėjo pastaba: Jei rezervacijų kalendoriuje nerandate jums tinkamos datos ar laiko - susisiekite su "KIVEDA". Individualiai suderinsime galimybes. Registruojantis nurodykite kokio amžiaus (klasės) mokiniai dalyvaus programoje.
Aprašymas

Kultūrinė edukacinė programa – ekskursija „Literatūrinis Vilnius“ Literatūrinis Vilnius – nuo legendomis apipintos sostinės iki šių dienų poezijoje gyvybe trykštančio miesto. Kiekvienas Vilniaus namas, kiekviena gatvė pasakoja mums Lietuvos istoriją. Tačiau istorija daug įdomesnė, jei ją pasakoja rašytojai, išdainuoja poetai. Kokią Vilniaus Katedrą matė Justinas Marcinkevičius? Kokius svarbius istorinius įvykius savo poemoje aprašė Adomas Mickevičius? Kaip Vilnių apdainavo M. K. Sarbievijus, J. Vaičiūnaitė T. Venclova? Pasinersite į kelionę po senamiestį į kurį teks pažvelgti kitu kampu. Pamatykite, kur mokėsi iškiliausios Lietuvos asmenybės, kur poetai leisdavo savo popietes. Išgirskite tai, ko apie literatus nesate skaitę ar girdėję. Ekskursijos tikslas – pateikti mokiniams senojo Vilniaus vaizdą, knygų puslapiuose nugulusius istorinius įvykius ir kasdienius nutikimus per įvairių laikotarpių literatų kūrybą, supažindinti mokinius su garsiausiais skirtingų laikmečių Lietuvos rašytojais, jų biografija, kūriniais, indėliu garsinant ir pristatant Lietuvą ir jos literatūrinį paveldą Europos ir pasaulio mastu. Edukacinės programos metu mokiniai skatinami ugdyti gebėjimą interpretuoti literatūros kūrinius, juose aprašytus istorinius faktus, sujungti istorinius įvykius ir kultūros ženklus į vieną visumą, didinti susidomėjimą Lietuvos rašytojų kūryba ir gilinti žinias lietuvių ir pasaulinės literatūros srityje. Pasivaikščiojimo metu mokiniams pristatomi garsūs užsienio šalių rašytojai gyvenę ar neilgam apsilankę Vilniuje (Stendalis, Tarasas Ševčenka, Juzefas Ignacas Kraševskis, Pranciškus Skorina, Josifas Brodskis). Programos metu skaitomos kūrinių ištraukos, autorių citatos, mokiniai įtraukiami į edukacinius, teminius žaidimus, skatinant kritinį mąstymą sprendžiami kryžiažodžiai, dalyvaujama viktorinoje. Edukacinės programos turinys ir forma pritaikoma individualiai pagal amžiaus grupę.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti