Edukacinis spektaklis „Peliuko pasakų dirbtuvėlė“

Renginio informacija
Kategorijos: Lėlių teatras
Skirta klasėms: 1-4
Kaina mokiniui: 5 EUR
Paslauga vyksta kultūros įstaigoje: Kauno m. sav. Kaunas Laisvės al. Kauno m. sav., bet gali būti ir išvažiuojamoji
Renginio trukmė: 60 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 10 - 150
Plačiau: www.kaunoleles.lt
Organizatorius
Kauno valstybinis lėlių teatras
admin@kaunoleles.lt
8 37 220061
Paslaugų teikėjo pastaba: 11 30 d. 11,30 val. - "Peliuko pasakų dirbtuvėlė" - Krakėse; 11 20 d. 12 val. - Jurbarke; 11 23 d. 10 val. ir 12 val. - Kėdainių, kultūros namuose
Aprašymas

Spektaklis „Peliuko pasakų dirbtuvėlė“ yra edukacinio pobūdžio, skirtas pradinių klasių mokiniams. Jo tikslas – ugdyti smalsią, kritiškai mąstančią, kūrybišką, menu besidominčią asmenybę, suteikiant mokiniams žinių apie lėlių teatro spektaklio kūrimo principus, aktyviai juos įtraukiant į kūrybinį procesą.
Edukacinio spektaklio uždaviniai:
1. supažindinti mokinius su lėlių teatro meno galimybėmis;
2. skatinti mokinius aktyviai reikšti savo nuomonę;
3. skatinti mokinių kūrybiškumą ieškant situacijų sprendimų;
4. ugdyti mokinių gebėjimą numatyti elgesio pasekmes;
5. skatinti mokinių bendradarbiavimo kultūrą;
6. skatinti mokinių visapusišką domėjimąsi menu.

Metodai: vaidinimo stebėjimas, vaidinimas, žaidimas, diskusija.
Aktualumas:
Spektaklis ,,Peliuko pasakų dirbtuvėlė“ yra aktualus pradinių klasių mokiniams, nes edukaciją sudaro daug žaidybinių elementų, kurių dėka jaunasis žiūrovas laisvai gali išreikšti savo kūrybiškumą, individualumą. Mokinys, aktyviai įsitraukdamas į spektaklio veiksmą, gali geriau sukaupti dėmesį, įsidėmėti daugiau informacijos apie lėlių teatrui būdingus bruožus, pozityviau vertinti teatrą, kaip savęs išraiškos formą.

Spektaklio ,,Peliuko pasakų dirbtuvėlė“ aprašymas:
Atsižvelgus į augantį edukacinių programų poreikį, KVLT Lėlių muziejuje sukurtas edukacinis spektaklis pradinių klasių mokiniams „Peliuko pasakų dirbtuvėlė“, kurį režisavo jaunosios kartos menininkė, „Auksinių scenos kryžių“ laureatė Gintarė Radvilavičiūtė. Pagrindinis spektaklio personažas – padūkėlis Peliukas, paragintas aktorės ir žiūrovų, praskleidžia Pasakų dirbtuvėlės uždangą ir kviečia susipažinti su lėlių spektaklio gimimo procesu, kūrybine grupe: autoriumi, režisieriumi, dailininku, kompozitoriumi, lėlių ir dekoracijų gamintojais.
Taikant patrauklias inovatyvias teatrinės raiškos priemones ir žaidybinius elementus, žiūrovai supažindinami su lėlių teatro žanro subtilybėmis, spektaklio sukūrimo principais ir kūrybinės komandos funkcijomis. Mokiniai šiame spektaklyje nėra tik pasyvūs stebėtojai – jie dalyvauja kūrybiniame procese, kartu su aktoriais ir personažais kurdami žinomą pasaką. Visos programos metu siekiama integruoti žiūrovą į spektaklio vyksmą, paverčiant jį svarbiu spektaklio dalyviu. Interaktyvūs elementai naudojami tikslingai – jie koncentruoja vaikų dėmesį, skatina kūrybiškumą, išlaisvina fantaziją ir emocijas. Tad dalyvavimas edukacijoje pradinių klasių mokiniams gali ne tik skatinti domėjimąsi teatro menu, bet ir ugdyti visapusišką, smalsią, laisvai ir kritiškai mąstančią asmenybę.

Siektini rezultatai:
Edukacinis spektaklis kūrybiškai ir nuotaikingai supažindina jaunąjį žiūrovą su lėlių teatro galimybėmis. Interaktyvūs metodai įtraukia mokinius ir didina jų susidomėjimą teatru kaip informacijos perdavimo, savęs pažinimo ir kūrybiškumo išraiškos priemone. Edukacijos dalyviai plečia savo žinias apie lėlių teatro specifiką, ugdo gebėjimą laisvai reikšti savo mintis, kūrybiškumą, kritinį mąstymą, sąmoningumą, pasitikėjimą savimi. Tikėtina, kad po spektaklio mokiniai gebės sėkmingiau vertinti įvairias meno išraiškos formas.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti