Dėmesio! Vadovaujantis Kultūros paso paslaugų atrankos ir finansavimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos kultūros ministro ir Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2018 m. gruodžio 21 d. įsakymu Nr. ĮV-1000/V-1055 „Dėl Kultūros paso paslaugų atrankos ir finansavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Aprašas), 59 punktu Kultūros paso paslaugos gali būti vykdomos iki gruodžio 20 dienos imtinai. Paslaugos, kurių statusas patvirtinta arba laukia patvirtinimo po gruodžio 20 d. bus sistemos atšauktos.

Derliaus vainikas – žemdirbio pabaigtuvių tradicijos

Renginio informacija
Kategorijos: Dizainas,Etninė kultūra
Skirta klasėms: 5-12
Kaina mokiniui: 8 EUR
Renginio trukmė: 60 min.
Plačiau: www.sa.vu.lt/bs
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 6 - 15
Organizatorius
Vilniaus universitetas
lina.kruopiene@sa.vu.lt
+370 659 93747
Paslaugų teikėjo pastaba: Jei kalendoriuje nerandate Jums tinkamo laiko - susisiekime. Uždarose patalpose vyresni nei 6 metų asmenys dėvi nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Laikomasi kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Draudžiama atvykti asmenims, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai.
Aprašymas

Šiaulių universiteto botanikos sodo edukacija „Derliaus vainikas – žemdirbio pabaigtuvių tradicijos“ – tai trumpa kelionė į praeitį. Pasitikdamas rudenį žemdirbys dėkoja motinai gamtai už visas suteiktas malones, o svarbiausia – už derlių. Dėkoja jam įprastais būdais, kuriuos šiandien išgirsti galime tik sklaidydami istorines knygas ir ieškodami nuotrupų tautosakoje. Tokia jau ta laiko tėkmė, šį tą atimdama kažką duoda mainais. Kviečiame mokinius ne tik išklausyti teorinių senovės lietuvių derliaus šventės papročių, diskutuoti, kaip keitėsi švenčių tradicijos, bet ir gilintis į vainiko simboliką, formos išgavimo subtilybes, tradiciškai naudojamų augalų simbolinę reikšmę. Kūrybinių dirbtuvėlių metu mokiniai sužinos kelias vainiko pagrindo – karkaso technikas, o vienu būdu, išmoks karkasą padaryti praktiškai. Užsiėmimo dalyviai taip pat sužinos gamtinės medžiagos įvairovę, jos tinkamumą Derliaus vainiko apipavidalinimui bei šios gamtinės medžiagos paruošimą floristiniams darbams. Taip pat edukacijos dalyviai bus mokomi ne tik gamtinės medžiagos apipavidalinimo kankorėžiais, uogomis, įvairių augalų rūšių ir spalvų žiedais, dekoratyviniais floristiniais papuošimais tarpusavyje derinimo, bet taip pat ir pačių spalvų derinimo, kuriant vainiko vizualinį braižą. Pasigaminus savo Derliaus vainiką, vykdoma refleksija – aptariamos edukacijoje įsisavintos žinios apie mūsų protėvių rudens švenčių papročius, aptariama kokias naujas gamtines medžiagas ir jų pritaikymo galimybes sužinojo užsiėmimo metu, kaip sekėsi jas pritaikyti. Užsiėmimo metu įgytos teorinės žinios apie vainiko simboliką, turės kultūrinės vertės moksleivių saviugdoje, o įgyti praktiniai įgūdžiai, sukuriant savo rankų darbo Derliaus vainiką - kūrėjui suteiks meninės raiškos pasitenkinimo prasmę. Išmoktos technologijos ir kultūrinės prasmės žinojimas paskatins vaikus užsiimti kūryba ir savarankiškai.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti