Dėmesio! Vadovaujantis Kultūros paso paslaugų atrankos ir finansavimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos kultūros ministro ir Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2018 m. gruodžio 21 d. įsakymu Nr. ĮV-1000/V-1055 „Dėl Kultūros paso paslaugų atrankos ir finansavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Aprašas), 59 punktu Kultūros paso paslaugos gali būti vykdomos iki gruodžio 20 dienos imtinai. Paslaugos, kurių statusas patvirtinta arba laukia patvirtinimo po gruodžio 20 d. bus sistemos atšauktos.

Magiškieji Lietuvos žolynai

Renginio informacija
Kategorijos: Dizainas,Etninė kultūra
Skirta klasėms: 3-8
Kaina mokiniui: 10 EUR
Renginio trukmė: 60 min.
Plačiau: www.sa.vu.lt/bs
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 6 - 15
Organizatorius
Vilniaus universitetas
lina.kruopiene@sa.vu.lt
+370 659 93747
Paslaugų teikėjo pastaba: Jei kalendoriuje nerandate Jums tinkamo laiko - susisiekime. Uždarose patalpose vyresni nei 6 metų asmenys dėvi nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Laikomasi kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Draudžiama atvykti asmenims, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai.
Aprašymas

Visais laikais žmoniją domino stebuklai ir magija. Mūsų protėviai taip pat tikėjo, kad pasaulyje slypi daugybė paslapčių, o neretai norų įgyvendinimui pasitelkdavo burtus. Švęsdami kalendorines ar šeimos šventes, besiruošdami įvairioms apeigoms mūsų senoliai laikėsi įvairių tradicijų, kurias papildė magiškų galių turintys augalai ir įvairus jų panaudojimas. Šiaulių universiteto Botanikos sodas kviečia mokinius į edukacinį užsiėmimą „Magiškieji Lietuvos žolynai“, kurio metu papasakosime apie lietuvių liaudies magiškomis laikytas žoleles, kurios sutinkamos gilinantis į senąsias protėvių tradicijas švenčiant įvairias šventes ir rengiant apeigas. Mokysimės jas pažinti ir atskirti bei nusakyti kiekvienai priskirtą simboliką. Diskutuosime, kuriuos augalus dar ir dabar galime pamatyti mūsų pievose ir net gėlynuose. Kartu dalinsimės patirtimi ir senelių pasakojimų prisiminimais, kuriuose tikrai rasime minimas stebuklingąsias žoleles. Išmokysime rinkti, tinkamai ruošti, spalviškai derinti žolynus ir juos kūrybiškai panaudoti savo meniniuose darbuose. O kai jau atskleisime visas žolynų paslaptis, kartu iš lino gaminsime stebuklingą kvapiąją širdelę, kurią prikimšime jūsų pasirinktais kvapniais augalais. Na, o kad širdelė įgautų ir magiškų galių, visi kartu jas užbursime.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti