Kultūrinė edukacinė programa - ekskursija „Ką mena Gedimino prospektas?“

Renginio informacija
Kategorijos: Architektūra,Kultūros paveldas
Skirta klasėms: 7-12
Kaina mokiniui: 5 EUR
Renginio trukmė: 120 min.
Plačiau: www.kiveda.lt
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 15 - 33
Organizatorius
UAB KIVEDA
info@kiveda.lt
+370 650 12607
Renginio adresai:
  • Vilniaus m. sav. Vilnius Gedimino pr. 1
Paslaugų teikėjo pastaba: SVARBU: Dėl COVID-19 situacijos Lietuvoje vizitai į Lietuvos banką ir Mokslų Akademiją yra laikinai ribojami. Jei rezervacijų kalendoriuje nerandate jums tinkamos datos ar laiko - susisiekite su "KIVEDA".
Aprašymas

Kultūrinė edukacinė programa - ekskursija „Ką mena Gedimino prospektas?“ Gedimino prospektas – pagrindinė Vilniaus gatvė. Istorijoje keitėsi ne tik gatvės pavadinimas, vėliavos, paradų šūkiai ir paminklai. Keitėsi architektūros stiliai, kultūriniai renginiai ir tradicijos, spalvos ir muzika. Ekskursijos metu sužinosite apie škotą Williamą Hastie, kuris prieš du šimtus metų suprojektavo šį pirmąjį miesto prospektą, apie paminklus ir vardus keitusias V. Kudirkos ir Lukiškių aikštes. Užeisime į Mokslų Akademijos būstinę ir į jos posėdžių salę, kurioje 1988 m. įvyko Sąjūdžio iniciatyvinės grupės pirmasis susirinkimas. Užsuksime į Lietuvos banką, kurio istorija susijusi su garsaus mecenato, daug nuveikusio Vilniaus labui Juozapo Montvilos vardu. Programos metu išgirsite apie bankų, teatrų, kino teatrų metamorfozes, sužinosite apie dingusias ir vėl atsiradusias skulptūras, pamatysite skulptūrą nulietą iš monetų. Pasiekę Nepriklausomybės aikštę, pabandysime įsivaizduoti jos praeitį: lentpjūvių rajonas su rąstų stirtomis ir sieliais Neryje - cariniais laikais, stadionas ir čiuožykla sovietmečiu, barikados, laužai ir minios patriotų Nepriklausomybės atgavimo ir gynimo metais. Atskleisime kaip Gedimino prospekte atsispindėjo Lietuvos ir Vilniaus istorijos pervartos ir kultūrinis gyvenimas šių pervartų šviesoje. Domėsimės Lietuvos ir Vilniaus istorija bei kultūra, mokysimės skaityti istorijos ženklus miesto gatvėse ir pastatuose; stiprinsuime patriotinę savimonę; mokysimės atpažinti istorinius architektūros stilius (istorizmas, secesija, sovietinis modernizmas). Medžiaga pateikiama per gyvus, intriguojančius, dramatiškus arba linksmus epizodus, per sąsajas su žymių, nusipelniusių žmonių vardais. Priemonės: Senojo prospekto nuotraukos ir planai, su tema susijusių asmenybių portretai, užduotys greitam apmąstymui ir atsakymui. Aktyviai įsitraukdami į kritinį mąstymą skatinančias veiklas, pagal jiems pateiktą vizualią medžiagą mokiniai ugdys savo kūrybiškumą.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti