Edukacinis užsiėmimas „Priimk jūros iššūkį!“

Renginio informacija
Kategorijos: Kultūros paveldas,Kita
Skirta klasėms: 3-4
Kaina mokiniui: 5 EUR
Renginio trukmė: 45 min.
Plačiau: www.muziejus.lt
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 15 - 30
Organizatorius
Lietuvos jūrų muziejus
edukacija@muziejus.lt
+370 659 21932
Paslaugų teikėjo pastaba: Užsisakius šį edukacinį užsiėmimą, papildomai mokėti už edukacines paslaugas ir bilietus į muziejų nereikia.
Aprašymas

Jūra nuo seno žmones traukė. Nebodami grėsmių ir pavojų, jie bandė ją prisijaukinti, išgyventi joje, kūrė įvairias judėjimo jūra bei gelbėjimosi priemones. Noras sužinoti, kas yra ten, kitoje jūros pusėje, už horizonto, buvo stipresnis už baimę ar nerimą. Žinių troškulys ir smalsumas skatino progresą, žmonijos atradimus. Smalsumo ir poreikio įgyti žinių skatinimo principu ir yra sudarytas šio edukacinio užsiėmimo turinys. Užsiėmimo tikslas: • Per edukacijoje taikomas išlikimo jūroje užduotis dalyvius supažindinti su pagrindinėmis gelbėjimosi priemonėmis gyvenime – įsiklausymą į vienas kitą, atsakingumą vienam už kitą ir loginį mąstymą. Užsiėmimo uždaviniai: • Mokyti dirbti komandoje, lavinti savitvardą, atsakomybę už kitą, net panikos (skęstant laivui) akivaizdoje. • Skatinti kūrybinį mąstymą, analizuoti išsigelbėjimo jūroje situacijas ir priemones, pasitelkiant net meno kūrinių interpretacijas. • Išmokti vertinti laiką, kaip svarbiausią išlikimo sąlygą, atliekant pavestas užduotis. Užsiėmimo metu edukatorius su vaikais aiškinasi apie pavojus, galinčius ištikti jūroje, ir galimybę jų išvengti. Tai nėra paskaita. Išlikimo jūroje temą mokiniai patys analizuoja studijuodami meno skulptūras, Leonardo da Vinči kūrybą, sėdėdami radisto kėdėje, studijuodami jūrinės virvės kilmę ir t. t. Parinktos netikėtos, iš pirmo žvilgsnio nesusijusios priemonės žadina vaikų smalsumą, skatina asociatyvinį mąstymą, kūrybiškumą. Atsakingai parinktos užduotys skatina netradiciškai susipažinti su ekspozicija – tai tarsi iššūkių kupina kelionė, kuri skatina tyrinėti, atrasti geriausią išsigelbėjimo būdą. Užduotys reikalauja komandinio darbo, atsakingumo už save ir kitus, greitos orientacijos, greitos informacijos paieškos. Patirtys jūroje lengvai pritaikomos kasdienėje veikloje. Patyriminei veiklai yra sukurtos interaktyvios šiuolaikiniais technologiniais sprendimais pagrįstos edukacinės priemonės. Yra sudarytos sąlygos pamatyti, paliesti ir originalius eksponatus.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti