Rištinės lėlės atgyja

Renginio informacija
Kategorijos: Dizainas,Kultūros paveldas
Skirta klasėms: 1-8
Kaina mokiniui: 7 EUR
Renginio trukmė: 45 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 15 - 35
Organizatorius
„Sintezija“
sintezija@gmail.com
+370 622 84489
Paslaugų teikėjo pastaba: Lektorė atvyks į Jūsų mokyklą, jei edukaciją rezervuosite bent 3 Jūsų mokyklos klasėms. Edukacijos vedamos kiekvienai klasei atskirai.
Aprašymas

Autentiška lėlių rišimo technika apjungia žaislų ir kostiumo istorijos elementus, supažindina pasirinktinai su baltišku arba lietuvišku tautiniu kostiumu, jo sudėtinėmis dalimis, būdingais raštais ir spalvomis, papuošalais. Savo rankomis surištos lėlės atgyja moksleivių vaizduotėje, skatina atsipalaiduoti, fantazuoti, kurti, vaidinti. Moksleiviams ne tik suteikiama žinių iš etnografijos, o taip pat paskatinami kūrybiniai gebėjimai bei ekologinis mąstymas (lėlėsi gaminamos iš antrinių žaliavų - medžiagų skiaučių). Edukacijos metu vykdoma veikla ne tik ugdo moksleivių kūrybiškumą, suteikia progą išlaisvinti emocijas, bet ir teikia estetinį malonumą. Užsiėmimas interaktyvus – derinama pasakojimas, diskusija, praktinė veikla. Pasakojant ir pristatant pasirinktą kostiumą, vaikai skatinami kelti klausimus, dalintis kilusiomis mintimis ir idėjomis. Įspūdžiui sustiprinti pasitelkiamos vaizdinės priemonės – pati programos vedėja apsirengusi baltišku arba tautiniu žemaitišku kostiumu, rodomos temą informatyviai papildančios nuotraukos. Užsiėmimus veda sertifikuota tradicinių amatų meistrė, dailininkė, tekstilininkė Gražina Kriaunevičienė, turinti profesinio mokymo eksperto vardą , dvidešimt penkis metus vedanti skiautinių kursus, parašiusi ir išleidusi dvi knygas – vadovėlius apie skiautinių siuvimą. Meistrės naudojama lėlių rišimo technologija turi tautinio paveldo produkto sertifikatą.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .
Paslauga vyksta tik paslaugos gavėjo įstaigoje (išvažiuojamoji)

Grįžti