Dėmesio! Vadovaujantis Kultūros paso paslaugų atrankos ir finansavimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos kultūros ministro ir Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2018 m. gruodžio 21 d. įsakymu Nr. ĮV-1000/V-1055 „Dėl Kultūros paso paslaugų atrankos ir finansavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Aprašas), 59 punktu Kultūros paso paslaugos gali būti vykdomos iki gruodžio 20 dienos imtinai. Paslaugos, kurių statusas patvirtinta arba laukia patvirtinimo po gruodžio 20 d. bus sistemos atšauktos.

Augalai ir kvapai

Renginio informacija
Kategorijos: Kita
Skirta klasėms: 1-8
Kaina mokiniui: 5 EUR
Renginio trukmė: 45 min.
Plačiau: www.sa.vu.lt/bs
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 6 - 27
Organizatorius
Vilniaus universitetas
lina.kruopiene@sa.vu.lt
+370 659 93747
Renginio adresai:
  • Šiaulių m. sav. Šiauliai Paitaičių g. 4
Paslaugų teikėjo pastaba: Uždarose patalpose vyresni nei 6 metų asmenys dėvi nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Laikomasi kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Draudžiama atvykti asmenims, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai.
Aprašymas

Ši edukacija, tai kelionė į primirštą kvapų pasaulį, kurios metu susipažinsite su botanikos sodu ir kvapiaisiais augalais. Užsiėmimo metu aplankysime net atokiausias botanikos sodo kerteles, išžvalgysime augalų kolekcijas ieškodami kvapniųjų augalų. Edukacijos vadovas prie aukuro įkūręs ugnį savo pasakojimu, apie kvapų atsiradimą smilkant, nukels į senųjų civilizacijų laikus, viduramžius, baroką. Kartu papasakos ir apie senųjų lietuvių tradicijas apeigose naudojant kvapiųjų augalų bei gintaro smilkymą. Susipažinę su kvapų istorija siekiančia seniausius laikus, edukacijos dalyviai leidžiasi į kvapniųjų augalų paieškas sode. Patyriminėje veikloje uosto, analizuoja, pasižymi, augalus ir jų kvapus, mokosi kritiškai vertinti kylančius su kvapais susijusius jausmus. Stebi, kaip veikia paslaptingasis alembikas padedantis išgauti kvapniuosius augalų vandenis ir eterinius aliejus. Maršruto pabaigoje sugrįžę prie degančio aukuro darkart uosime smilkstančių augalų kvapus, eterinių aliejų pavyzdžius.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti