Dėmesio! Mokinių skaičius užkrautas iš mokinių registro, kiekvienam mokiniui skiriant 12 EUR. Daugiau info pateikta DUK.

Edukacinė programa ,,Juodai balta mintis

Renginio informacija
Kategorijos: Dailė
Skirta klasėms: 3-6
Kaina mokiniui: 1 EUR
Renginio trukmė: 60 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 6 - 25
Organizatorius
Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešoji biblioteka
vaikai.jaunimas@gmail.com
8 458 52793
Renginio adresai:
  • Rokiškio r. sav. Rokiškis Taikos g. 19-2
Aprašymas

Žmogaus rankų darbas kuriant materialines vertybes glaudžiai siejasi su jo dvasine veikla, pasireiškiančia įvairiose meno srityse. Šiandien meniškumo sąvoka taikoma labai plačiai. Menas – tai žmogaus sąmonės ir pasąmonės specifinė veikla, kurios tikslas savitai atspindėti tikrovę, formuoti visuomenės siekių idealą, ugdyti estetinius jausmus, tobulinti žmogų ir aplinką. Menas žmogaus jausmus veikia per klausą ir regėjimą. Taip suvokiami literatūros, muzikos ir dailės meniniai vaizdiniai. Tikslas – skatinti dalyvių domėjimąsi viena iš dailės šakų – grafika, pasižyminčia ne tik technikų įvairove, bet ir įdomiu kūrybiniu procesu. Patirti emocinį pakilimą, kuris formuoja asmenines savybes. Uždaviniai: 1. Pasitelkus meninės išraiškos priemones, supažindinti su grafikos menu. 2. Įtraukiant į meno kūrimo procesą, sukurti autorinį grafikos darbą. 3. Kūrybos proceso metu patirti emocinį pakilimą, kuris daro didelę įtaką vaiko kognityvinių procesų formavimuisi ir asmeninėms savybėms. 4. Lavinti vaizduotę, saviraišką ir kūrybinį mąstymą. Teorinėje dalyje vaikams skaidrių pagalba pristatoma ir pasakojama apie grafiką, jos rūšis, išraiškos priemones. Rodomi sukurti grafikos darbų pavyzdžiai. Aptariama, kokius jausmus, emocijas išreiškia įvairios formos, figūros, detalės ir pan. Praktinėje dalyje groja rami, atpalaiduojanti muzika. Pateikiama kūrybinė užduotis – susikurti autorinį grafikos darbą – knygos skirtuką ar atviruką. Vaikai kviečiami kurti džiaugsmą ar laimę ant popieriaus lapo. Leidžiama fantazuoti, išmokti mąstyti ir parodyti savo individualumą. Linijų, susikertančių ar tiesių, taškų didelių ar mažų pagalba kuriamas, piešiamas paveikslėlis. Baigus užduotį, kviečiama pasidalinti savo mintimis su grupe, išreikšti patirtas emocijas. Ant knygos skirtuko ar atviruko vieni kitiems užrašo gražių žodžių, palinkėjimų. Edukacijos metu vaikai skatinami kūrybiškai išreikšti savo mintis, patiria kūrybos džiaugsmą, sužino apie grafikos meninės išraiškos priemones, rūšis.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti