Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kviečia kultūros ir meno įstaigas, menininkus ir kultūros edukatorius teikti paraiškas kultūros paso paslaugų, skirtų visų klasių mokiniams, atrankai. Paraiškų teikimo terminas 2020 06 15 – 2020 06 29 (iki 18:00 val.). Paslaugų teikėjai, kurie jau yra paraiškas teikę, naujas paraiškas turi teikti tik per savo paskyras.

„Senoviniai stalo žaidimai“

Renginio informacija
Kategorijos: Kultūros paveldas
Skirta klasėms: 1-4
Kaina mokiniui: 3 EUR
Renginio trukmė: 45 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 20 - 30
Organizatorius
VŠĮ "Vikingų kaimas"
judita@vikingukaimas.lt
+370 615 92611
Paslaugų teikėjo pastaba: Atvažiuojame, jei mokykla užsako ne mažiau nei 4 edukacijas tą pačią dieną ( vienoje edukacijoje gali dalyvauti nuo 20 iki 30 moksleivių).
Aprašymas

Ši programa buvo sukurta 2010 m., siekiant populiarinti stalo žaidimų kultūrą Lietuvoje. Stalo žaidimai – puiki metodinė priemonė įvairiausioms mokinių kompetencijoms ugdyti: nuo bendrųjų – bendravimo, bendradarbiavimo, taisyklių laikymosi, mokėjimo laimėti ir pralaimėti, iki specialiųjų – skaičiavimo, loginio, strateginio mąstymo lavinimo, skaitymo įgūdžių kūrybiškumo lavinimo. 2014 m. ši edukacija Kultūros ministerijos buvo apdovanota kaip viena iš geriausių metų edukacinių programų vaikams ir jaunimui. Programos tikslai: • Praplėsti mokinių žinias ir įgūdžius taikant šiuolaikinius, įdomius ir efektyvius darbo metodus. • Supažindinti mokinius su stalo ir kitais žaidimais, kurie buvo žaidžiami senovėje įvairiausiuose kontinentuose, ypatingą dėmesį skiriant viduramžių Europoje ir, žinoma, Lietuvoje gyvavusiems stalo žaidimams. • Netradiciniu būdu paskatinti vaikus domėtis istorija, kultūra, senovės tradicijomis, skatinti vaikų kūrybiškumą. • Suburti klasės kolektyvą tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą skatinančiai veiklai, suteikti visus reikiamus įrankius žaidimų gamybai ir tolesniam jų panaudojimui mokykloje. Programos įgyvendinimo planas: • Pamoka prasidės nuo trumpų klausimų apie stalo žaidimus: kas kokius mėgsta, spėliosime, kiek metų seniausiam stalo žaidimui, visi bendrai dalinsimės idėjomis, ką galima išmokti žaidžiant stalo žaidimus. • Edukatorius supažindins su senovinių stalo žaidimų atsiradimo istorija nuo senovės Egipto civilizacijos iki vėlyvųjų viduramžių, pristatys populiariausius ir daugiausiai ištyrinėtus stalo žaidimus, jų atsiradimo istoriją, taisykles. • Mokiniai stengsis išmėginti kuo daugiau stalo žaidimų, įvertins jų technikos sudėtingumą, bandys kurti kelis ėjimus į priekį. Žaisdami mokysis ne tik laimėti, bet ir pralaimėti, lavins loginį, strateginį mąstymą bei bendravimo įgūdžius.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginius galima rezervuoti vykstančius tik iki birželio 31 d.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .
Paslauga vyksta tik paslaugos gavėjo įstaigoje (išvažiuojamoji)

Grįžti