Dėmesio! Kvietimas teikti paraiškas kultūros paso paslaugų atrankai vyks nuo 2022 06 01 (10 val.) iki 2022 06 14 (17 val.)

Tapatybės kodas

Renginio informacija
Kategorijos: Dailė,Kita
Skirta klasėms: 5-9
Kaina mokiniui: 3 EUR
Renginio trukmė: 60 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 10 - 25
Organizatorius
Alytaus kraštotyros muziejus
edukacija@alytausmuziejus.lt
8 315 53370
Renginio adresai:
  • Alytaus m. sav. Alytus Savanorių g. 6
Aprašymas

Egzistuoja daugybė būdų norint išsakyti "aš esu", "tai mano", "aš priklausau", "tikiu", "esu kilęs" ir t.t. Viena seniausių tapatybę nusakančių išraiškų yra - monograma. Sutartinis ženklas, atstojantis parašą, pavadinimą ar titulą. Kadais šis grafinis darinys naudotas tik didikų tvirtinant dokumentus. Ilgainiui paplitęs buityje, tame tarpe ir ant tekstilės gaminių: drabužių, staltiesių, rankšluosčių. O kur dar viduramžiais paplitusios romantiškosios nosinaitės su monogramomis savo išrinktajam ar išrinktajai, norint išreikšti palankumą puoselėjamiems jausmams... Kviečiam moksleivius palyginti kokią vietą ir funkciją šis reiškinys atliko praeityje ir šiandien, patyrinėti senoviškus tekstilės dirbinius su monogramomis iš Alytaus kraštotyros muziejaus rinkinių bei susikurti savo asmeninę monogramą, kaip tapatybės kodą lino raižinio technika, o monogramomis pažymėti savo asmeninius daiktus ar kūrinius. (7-9 klasių mokiniai gali atsinešti savo marškinėlius ar maišelius dekoravimui).

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti