Atnaujintas Kultūros paso paslaugų teikimas. Paslaugų teikėjai ir mokyklos siūlydami ir užsakydamos paslaugas turi vadovautis Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimais. VISA info paskelbta DUK ir paslaugos teikėjų, mokyklos koordinatorių paskyrose.

Kelias į mokyklą prieš 100 metų

Renginio informacija
Kategorijos: Kultūros paveldas,Etninė kultūra
Skirta klasėms: 1-4
Kaina mokiniui: 1 EUR
Renginio trukmė: 45 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 10 - 30
Organizatorius
NERINGOS MUZIEJAI
edukacija@neringosmuziejai.lt
+370 611 59877
Aprašymas

Edukacijos tikslas – per paralelinius vaizdinius, susijusius su vaikų kasdienybe, o svarbiausia – mokymusi, kas artima kiekvienam vaikui ir lengviau suvokiama per palyginimą, įvesti ir supažindinti su pamario krašto istorija ir kultūra. Edukacijos metu vaikai sužino apie nelengvą, tačiau ypatingą ir įdomybių kupiną Kuršių nerijos vaikų kelią į mokyklą prieš 100 metų. Šiam tikslui pasiekti keliamas uždavinys įtraukti vaikus į smagų kuršininkų buities bei vaikų kasdienybės mokykloje ir už jos ribų pažinimo procesą, pasitelkus žaidimo ir kūrybinės užduoties atlikimo elementus. Edukacijos įgyvendinimui pasitelkiamas žaidimo, interaktyvaus pokalbio, bendravimo (ekskursijos) bei individualios kūrybinės veiklos metodai. Edukacinės programos veiklos eiga: 1) Su vaikais keliaujame į atnaujintos ekspozicijos žvejo sodybos namus ir aptariame tai, ką matome ir girdime. 2) Vėliau lauke rengiamas smagus žaidimas, leidžiantis vaikams išsidūkti, palakstyti po sodybos teritoriją, ieškant klausimuose ir minklėse užkoduotų objektų, kurie visi yra sodyboje (net nepaslėpti!). Pirmieji atradusieji gauna simbolinius prizus (organinės kilmės), kas dar labiau sužadina vaikų norą žaisti ir rungtyniauti tarpusavyje. Šis žaidimo metodas leidžia jiems nesąmoningai daug lengviau užfiksuoti tiek ir pačią Kuršių nerijos žmonių kultūrą, gyvenseną, tiek ją įkūnijančius objektus. 3) Galiausiai išsidūkę vaikai noriai įsitraukia į ramesnę, individualios kūrybos užduotį: jie patys iš smėlio, samanų ir kitų gamtos gėrybių kuria savas istorijas apie kelią į mokyklą prieš 100 metų (naudojami PVA ir pieštukiniai klijai, popierius, smėlis, samanos ir kiti džiovinti augalai). Vaikai gali iki valios panirti į kūrybinį procesą, negirdėdami jokių ribojimų ar priekaištų dėl terliojimosi, kažko barstymo ant žemės, nes užsiėmimas vyksta tam itin saugioje ir puikiai tinkančioje erdvėje – Nidos žvejo etnografinės sodybos kieme.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti