DĖMESIO! Nuo š.m. vasario 1 d. 9 val. galite užsisakyti nuotolines kultūros paso paslaugas, vadovaujantis LR vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. Nr. 1226 nutarimu „Dėl karantino Lietuvos respublikos teritorijoje paskelbimo“ 2.2.9.3 papunkčiu neformalusis vaikų švietimas vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas“.

Užfiksuota šviesa – chemija ir fotografija (Nuotolinė paslauga)

Renginio informacija
Kategorijos: Fotografija,Kita
Skirta klasėms: 4-12
Kaina mokiniui: 4 EUR
Renginio trukmė: 45 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 10 - 40
Organizatorius
VšĮ Projektų studija
info@projektustudija.lt
+370 683 12600
Aprašymas

Fotografija neskaičiuoja dar nė 200 metų, o technologiškai ši viena iš naujausių vaizduojamojo meno šakų pakito nenusakomai: nuo pirmųjų fotografijų iki šiuolaikinės skaitmeninės technologijos. Pakito ne tik fotoprocesų technologijos, bet ir fotografijos samprata, pritaikymas, filosofija. Apie tai kalbėsime edukacinio užsiėmimo teorinėje dalyje. Praktinėje užsiėmimo dalyje moksleiviai pamatys kaip vyksta cianotipijos procesas ir kaip gimsta analoginė fotografija. Cianotipija – tai vienas iš pirmųjų fotografinio vaizdo gavimo būdų, atrastas 1842 m. Jo rezultatas – šviesiai arba tamsiai mėlynas atspaudas. Su vyresnių klasių moksleiviais (10 - 12 klasių) išsiaiškinsime ir vaizdo atsiradimo bei fiksavimo cheminį mechanizmą. Edukatorius supažindins moksleivius su proceso eiga. Užsiėmimas padės moksleiviams suprasti mokslo ir meno sąsajas, o tai padės moksleiviams atsikratyti klaidingo požiūrio, kad gamtos mokslai su menais neturi nieko bendro. Jie taip pat sužinos, kad eksperimentavimas būdingas visoms mokslo ir meno sritims. Cyanotipijos procese jungiasi fotografija, tapyba ir chemija. Užsiėmimo metu moksleiviai susipažins su trumpa fotografijos istorija ir pagrindiniais fotografijos išraiškos būdais.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti