Teatrą kuria vaikai

Renginio informacija
Kategorijos: Dramos teatras,Etninė kultūra
Skirta klasėms: 3-4
Kaina mokiniui: 3 EUR
Renginio trukmė: 90 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 8 - 30
Organizatorius
Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka
panemune@kaunas.mvb.lt
8 37 346298
Renginio adresai:
  • Kauno m. sav. Kaunas V. Krėvės pr. 97A
  • Kauno m. sav. Kaunas Vaidoto g. 115
Paslaugų teikėjo pastaba: Panemunės padalinyje (Vaidoto g. 115) vaidinsime pasaką „Eglė žalčių karalienė“ arba pasaką „Mergelė uogelė“, o Vaikų literatūros skyriuje (V. Krėvės pr. 97A) – pasaką „Ropė“ arba „Pagrandukas".
Aprašymas

Programos „Teatrą kuria vaikai“ tikslas – teatrinės raiškos priemonėmis ugdyti mokinių kūrybiškumą, skatinti kūrybinį bendradarbiavimą, plėsti akiratį, stiprinti kultūrinį ir tautinį identitetą. Uždaviniai: 1) Supažindinti dalyvius su pagrindiniais teatrinės raiškos principais bei suteikti šešėlių spektaklio kūrybai reikalingų įgūdžių. 2) Skatinti mokinių domėjimąsi lietuvių liaudies kūryba įvertinant savo tautos kultūrines tradicijas šiuolaikinio pasaulio kontekste. 3) Sudaryti sąlygas kūrybinei dalyvių saviraiškai, mokymuisi kuriant ir bendradarbiaujant su grupės draugais, skatinti kūrybiškai pritaikyti kitų dalykų pamokose gautas žinias ir įgūdžius. 4) Supažindinti mokinius su biblioteka kaip meninei kūrybai palankia vieta ir paskatinti naudotis jos paslaugomis kultūrinio akiračio plėtimui. Prieš atvykstant į užsiėmimą mokinių grupė bus kviečiama atlikti tam skirtą namų darbą – kartu su mokytoja arba individualiai perskaityti pasirinktą lietuvių liaudies kūrinį – pasaką „Eglė žalčių karalienė“ arba pasaką „Mergelė uogelė“. Užsiėmimo metu dalyviai, vadovaujami edukatoriaus, formuos kūrinio suvokimo ir išraiškos teatrine forma pradmenis, ruošis šešėlių spektaklio statymui, bus supažindinami su bibliotekoje įrengta teatro studija. Mokiniai bus supažindinti su siužeto vaidinimui kūrimu, sceniniu apipavidalinimu, vaidybos technikomis (sustingęs vaizdas, vizualizavimas, grupinis vaidmuo ir kt.), muzikinės kompozicijos parinkimu ir pan. Kiekvienas dalyvis pagal savo gebėjimus ir norus galės pasirinkti jam artimiausią veiklą, kurią išbandys praktiškai įsitraukdamas į spektaklio pagal perskaitytą kūrinį kūrimą. Edukacinio užsiėmimo metu bus susipažįstama su viena iš pasirinktų lietuvių liaudies pasakų bei spektakliui parinktais lietuvių liaudies žaidimais ir smulkiąja tautosaka. Užsiėmimų metu vyks netiesioginis į dalyvį orientuotas mokymas, kuris skatina susidomėjimą ir kūrybinį tyrinėjimą.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginius galima rezervuoti vykstančius tik iki birželio 31 d.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti