Dėmesio! Kvietimas teikti paraiškas kultūros paso paslaugų atrankai vyks nuo 2022 06 01 (10 val.) iki 2022 06 14 (17 val.)

ISTORIJOS IŠ LAGAMINO. Istorijų pasakojimo (storytelling) metodika pagrįstas užsiėmimas.

Renginio informacija
Kategorijos: Dailė,Literatūra
Skirta klasėms: 5-12
Kaina mokiniui: 7 EUR
Renginio trukmė: 90 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 15 - 30
Organizatorius
VšĮ MO muziejus
edukacija@mo.lt
+370 609 83764
Paslaugų teikėjo pastaba: Pastabose pažymėti kelinta klasė dalyvaus edukacijoje
Aprašymas

Mokėjimas vaizdžiai, įdomiai ir įsimintinai perteikti žinutę XXI a. yra vienas iš būtiniausių elementų mūsų gyvenime. Istorijos pasakojimo įgūdžiai tapo svarbūs ne tik kasdieniam gyvenime, bet ir norit įsidarbinti, gerai išlaikyti egzaminus, sukurti savo verslą. Vos tik pradėję tarti pirmuosius žodžius mes pradedam kurti ir pasakoti istorijas. Vaikai, kol dar neina į mokykla, jas pasakoja labai laisvai, nekreipdami dėmesio į būtiną pasakojimo struktūrą, loginius niuansus ir t.t Jie pasakoja tai, ką mato aplink save. Po truputį pažindami aplinką, kurioje gyvena, kuria savo asmeninę istoriją. Tačiau pradėjus eiti į mokyklą istorijos pasakojimas tampa labiau struktūruotas, įvilktas į tam tikrus rėmus, vieniems tai padeda, kitus vaikams tai atvirkščiai uždaro, kartais net visiškai atgraso nuo kūrybiško pasakojimo. MO muziejaus erdvė, meno kūriniai, kurie kiekvienas savyje jau turi paruoštą istoriją yra puiki vieta mokiniams sugrįžti į saugią erdvę, kur galės žingsnis po žingsnio pradėti pasakoti istorijas. Skirtingais metodais kurdami istorijas mokiniai MO muziejuje į pagalbą pasitelks MO kolekcijos meno kūrinius, ugdys kūrybiškumą, aktyvų klausymąsi, viešą kalbėjimą, gebėjimą čia ir dabar analizuoti, valdyti ir interpretuoti turimą informaciją. Edukacijos schema pasitelkiant skirtingus istorijos pasakojimo metodus: – fantazijos sužadinimo užduotys „smegenų mankšta“ – istorija sekama iki tam tikro momento – užduotis – istorija sekama toliau – 2 užduotis – istorija sekama toliau – 3 užduotis – bendras piešinys – bendras istorijos sekimas – refleksija.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti