Dėmesio! Sausio mėnesį vyksta sistemos atnaujinimo darbai, dėl Kultūros paso paslaugų užsakymo pradžios informuosime.

Edukacinės dirbtuvės „Žaliomis pėdomis“

Renginio informacija
Kategorijos: Kita
Skirta klasėms: 3-5
Kaina mokiniui: 1 EUR
Renginio trukmė: 45 min.
Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 10 - 25
Organizatorius
Jonavos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
rimkai@jonbiblioteka.lt
8 349 65093
Renginio adresai:
  • Jonavos r. sav. Jonava Chemikų g. 136
Aprašymas

Kiekviena tauta – tai istoriškai susidariusi žmonių bendruomenė, turinti bendrą kilmę, istoriją, žemę, kalbą, kultūrą. Tautos istorija parodo žmonijos praeitį, turėjusią įtakos dabartinėms sukurtoms gyvenimo formoms. Žinodami savo istoriją galėsime geriau suprasti ir vertinti dabartinę savo tautos kultūrą.
Rimkų bibliotekoje organizuojamos dirbtuvės „Žaliomis pėdomis“ – mūsų protėvių baltų kultūros, tradicijų, pasaulėžiūros, gyvenimo būdo pažinimas. Žaisdami, ieškodami, tyrinėdami ir kurdami mokiniai susipažins su baltais, vertins ir bandys suprasti jų įtaką dabartiniam lietuvių gyvenimo būdui.
Kelionė po mūsų protėvių kultūrą, tradicijas, pasaulėžiūrą, gyvenimo būdą prasidės edukaciniu gamtos keliu. Edukacijos dalyviai, turėdami specialiai parengtas užduotis, ieškos bibliotekoje gyvenančių gyvūnų, augančių augalų. Prie kiekvieno gyvūno ir augalo jų lauks klausimai ir orientyrai, kur ieškoti knygų su atsakymais. Keliaudami bibliotekoje gamtos keliu vaikai atliks dešimt užduočių ir pažins istorinę lietuvių tautą. Visus atsakymus mokiniai reflektuos, aptars su edukatoriais ir savo gautas žinias įtvirtins dalyvaudami virtualioje viktorinoje.
Susipažinę su baltų kultūra, pasaulėžiūra, edukacinių dirbtuvių „Žaliomis pėdomis“ dalyviai kūrybinio proceso metu kurs ir gamins amuletus su gyvūnų simboliais. Simboliai keliauja per visą tautos istoriją, pasilikdami ne tik savo istorines reikšmes, bet ir įgaudami naujų. Todėl mokiniai turės pasirinkimą, kokią simbolinę reikšmę turintį amuletą jiems susikurti. Edukacinės dirbtuvės „Žaliomis pėdomis“ – tai priemonė, sujungianti pažinimą ir kūrybą bei puoselėjanti pagarbą gamtai ir knygai, mūsų tautos istorinei ir dabarties kultūrai.

Kultūros paso paslaugas gali rezervutoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Norėdami sužinoti koordinatoriaus kontaktus, spauskite čia.
Vyksta Kultūros paso sistemos atnaujinimo darbai, paslaugų užsakyti negalima.
Renginio kalendorius
Norėdami užsakyti paslaugas turite prisijungti .

Grįžti